КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Совршена комбинација на поддршка и удобност во 5см. 3см висококвалитетна Ecocell® пена и 2см удобна мемори пена. Над-душек кој нуди одлична прилагодливост и олеснување на топчките на притисок. Овој над-душек ќе ја претвори секоја површина за спиење во рајски одмор. Хигиенски е и дише благодарение на CleanEffect® третманот во навлаката.

Memosan Ultimo Roll Up 3+2 Над-душек
Од 5.990,00 ден. До
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Совршена комбинација на поддршка и удобност во 5см. 3см висококвалитетна Ecocell® пена и 2см удобна мемори пена. Над-душек кој нуди одлична прилагодливост и олеснување на топчките на притисок. Овој над-душек ќе ја претвори секоја површина за спиење во рајски одмор. Хигиенски е и дише благодарение на CleanEffect® третманот во навлаката.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Соодветна поддршка, да, молам. И удобност? Да да!

Спиете на неудобна површина која не нуди поддршка и се будите со болки во грбот, вратот и воопшто не сте одморени? Променете ја површината за спиење, стариот кауч, пропаднат или тврд душек, мек душек, кревет на пуштање, кревет во студентски дом во место за квалитетен сон.

Dormeo Memosan Ultimo Над-душекот е 2во1 над-душек кој комбинира правилна поддршка и удобност. Слојот од Ecocell® пена обезбедува правилно поставување на 'рбетот. Мемори пената која душе се обликува на уникатниот облик на вашето тело. Лесно се користи и складира и доаѓа со ленти со лепенки.

Специјалните засеци на јадрото создаваат персонализирана поддршка за главата и рамената, нозете и стапалата. Ова овозможува над-душекот подобро да одговори на одредени делови на телото и да понуди оптимална поддршка:

 • ЗОНА Aзона на глава и врат и стапала со специјални засеци за правилна удобност
 • ЗОНА Б - зона на колкови за правилна поддршка и правилно распоредување на тежината
Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup

Погледнете внатре во над-душекот

висина5см

Memosan Ultimo Rollup

Застанете на   за повеќе детали.

 1. Ленти за полесно користење, складирање и носење

 2. Мемори пена за удобност, специјални засеци за поголем проток на воздух

 3. Привлечен и модерен дизајн

 4. ЗОНА A, зона на глава и врат и зона на стапала со специјални засеци за правилна удобност

 5. Ecocell за оптимална поддршка

 6. Moov&Cool третман за одлична терморегулација

 7. ЗОНА Б зона на колковите за правилна поддршка и рамномерно распределување на тежината

 8. CleanEffect третман за максимална хигиена

 9. AirX system за поголем проток на воздух

 10. ЗОНА A, зона на глава и врат и зона на стапала со специјални засеци за правилна удобност

Оптимална средина за спиење

Средината во која спиете треба да ги има вистинските „состојки“ со цел да се прилагоди на вашите потреби. Една важен аспект е динамичниот одговор на температурата на телото.

Термо удобноста е важна бидејќи придонесува за квалитетот на сонот. Ако се потите многу или ви е ладно додека спиете, тогаш ќе се будите постојано и со тоа ќе го прекинуват епроцесот на спиење. Оттука, околината во која спиете треба да биде сува, свежа и удобна во текот на цела ноќ. Дополнително, одличните термални карактеристики придонесуваат за подобра хигиена.

Третманот за терморегулација е иновација која го подобрува животот - спиете подобро, повеќе, поздраво и со тоа се чувствувате подобро.

Moov&Cool третман за терморегулација на горната страна на навлаката.

 • Memosan Ultimo Rollup
 • Memosan Ultimo Rollup

Зголемен проток на воздух

Слојот мемори пена има специјални засеци кои го зголемуваат протокот а воздух и со тоа придонесуваат за посува средина за спиење.

Страните на навлаката се направени од нова генерација на AirX System - материјал кој дише и кој ќе ви обезбеди постојана циркулација на воздух низ над-душекот

Без ризик и хигиенски

Навлаката на Dormeo MEMOSAN ULTIMO 3+2 над-душекот е збогатена со CleanEffect®. Овој третман го прави овој над-душек отпорен на бактерии, прашински грини и микроби. Ви обезбедува над-душеко кој секогаш ќе биде свеж и без мириси!

За поголема хигиена, навлаката се вади и се пере.

Практичен и корисен секаде

Dormeo MEMOSAN ULTIMO 3+2 над-душекот има специјални ленти за да можете лесно да го користите и да го складирате секаде. Плус, лесно се носи со вас, каде и да ви е потребна дополнителна поддршка и удобност.

 • Memosan Ultimo Rollup
 • Memosan Ultimo Rollup

Практичен и корисен секаде

Експертите за спиење од Dormeo препорачуваат да ја менувате перницата на секои 2 години, бидејчи вистинската перница е важна состојка во рецептот за клваитетен сон, здравје и добросостојба.

 • Sofa

  Софа

 • Uncomfortable bed

  Неудобен кревет

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Судентски дом

 • Small apartment

  Мал стан

Поставувањето е брзо и лесно

Вашиот нов душек ќе го добиете во вакумирана ролна. Сите наши над-душеци се компресирани и вакумирани благодарение на нашиот еколошки процес на испорака и заштита. Сакате да го спакувате и преместите? Завиткајте го и преместете го. Селењето никогаш не било толку лесно.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете внатрешната пластика. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвиткајте го вакумираниот над-душек на каучот. Внимателно исечете ја пластичната ќеса на рабовите и извадете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Оставете го над-душекот 6 часа да се оформи.

Технички карактеристики
Јадро Горна страна:високоеластична полиуретанска пена (мемори пена); Долна страна:Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горна и странична страна: 100% полиестер; долна страна: 100% полиестер (AirX System); внатрешна прекривка: 100% полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star