Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Mirabai Класична перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Mirabai Класичната перница е полнета со Wellsleep®  напредни микровлакна кои нудат поголема проветреност и чувство како да спиете на перница со пердуви. Перницата е прилагодлива и исто така е третирана со специјално природно масло за долготрајна зашита од прашински грини. Се пере на 60°C. Димензија: 50x70см.

Mirabai Класична перница
2.690,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Mirabai Класичната перница е полнета со Wellsleep®  напредни микровлакна кои нудат поголема проветреност и чувство како да спиете на перница со пердуви. Перницата е прилагодлива и исто така е третирана со специјално природно масло за долготрајна зашита од прашински грини. Се пере на 60°C. Димензија: 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Mirabai перница

Mirabai Класичната перница е совршената перница за лица кои спијат на сите начини. Без разлика дали спиете на грб, на страна или на стомак. Mirabai класичната перница има патент, која ја прави лесно прилагодлива.

Изработена со напредни Wellsleep® влакна

Напредните Wellsleep® влакна се користат за и дадат на перницата дополнителен волумен, со тоа што создаваат џебови со воздух во полнењето, а тоа пак, овозможува неверојатна можност за проветрувања. Така перницата ќе биде удобна и ќе ви понуди чувство на свежина во текот на целата година.

Со Mirabai Класичната перница секогаш ќе го имате тоа пријатно чувство на свежина. Нема повеќе да се будите сред ноќ и да ја превртувате перницата за да ja најдете ладната страна на перницата.

Заштита од прашински грини

Напредните Wellsleep® влакна кои се користат во полнењето на Mirabai перницата, се третирани со екстракт од природно масло, извадено од семките на Ним дрвото, со цел да ве заштити од прашинските грини. 

Mirabai колекција

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® advanced)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 50x70 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% полиестер; полнење на навлака: 100% полиестер (природен Wellsleep®)
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома