0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-76%

Mirabai Пешкирот е дел од Mirabai колекцијата која ќе го донесе истиот декоративен дизајн од вашата спална соба во вашиот тоалет. Изработен е од 100% памук, овој пешкир е многу лесен и супер впивлив. Достапен во 5 стилски бои: сива, бела, беж, виолетова и бордо. Димензии 50х100см и 70х140см.

Mirabai Пешкир

Од Редовна цена: 1.190,00 ден. До


Специјална цена: 290,00 ден. До

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Mirabai Пешкирот е дел од Mirabai колекцијата која ќе го донесе истиот декоративен дизајн од вашата спална соба во вашиот тоалет. Изработен е од 100% памук, овој пешкир е многу лесен и супер впивлив. Достапен во 5 стилски бои: сива, бела, беж, виолетова и бордо. Димензии 50х100см и 70х140см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Повеќе од декоративен пешкир

Mirabai Пешкирот, иако е совршен начин да ги споите декоративните елементи од спалната соба со тоалетот, е пешкирот кој ќе сакате да го користите при секое влегување во бањата. Достапен е во 5 елеганти бои кои ќе одговараат на останатите производи од колекцијата:  бела, беж, сива, виолетова и бордо. Пешкирот има одлични апсорбирачки карактеристики и преубав дизајн.Why is Zero-Twist Better?

Лесен пешкир кој брзо се суши

Друга предност на дизајнот и изработката на овој пешкир е тоа што е полесен од останатите. 

Памук: идеален материјал за пешкири

Памукот е идеалниот материјал за изработка не пешкири бидејќи има одлично ниво на впивливост, цврстина и трајност, исто така е и антиалергенски. Памучните пешкири се совршени за сите кои имаат проблеми со астма, алергии или имаат чувствителна кожа.

Mirabai колекција

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Технички карактеристики
Димензија 50x100 cm; 70x140 cm
Материјал 100% cotton

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star