КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Mirabai Постелнина

100 100 1
SKU: 99-1000130820
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-80%

Mirabai Постелнината е луксузен сет направен од 100% нежен сатенски памук. 4во1 изглед: постелнината е достапна во 5 различни бои кои можат да се користат на двете страни. Единечен сет: 1 навлака за јорган/140x200см 1 навлака за перница/50x70см, двоен сет: 1/200x200см 2/50x70см. Се пере на 40°C.

Mirabai Постелнина

Редовна цена: 4.490,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Mirabai Постелнината е луксузен сет направен од 100% нежен сатенски памук. 4во1 изглед: постелнината е достапна во 5 различни бои кои можат да се користат на двете страни. Единечен сет: 1 навлака за јорган/140x200см 1 навлака за перница/50x70см, двоен сет: 1/200x200см 2/50x70см. Се пере на 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Стилска удобност

Mirabai Постелнината е достапна во пет различни дизајни и бои, што ви овозможува да ги комбинирате и да го користите од двете страни за да добиете 4 различни, стилски изгледи. Навлаката за перницата и јорганот од едната страна имаат шара а од другата се еднобојни. 

Изберете од достапните бои: сива, бела, беж, виолетова и бордо. Дизајното од едната страна има шара со светкав златен финиш и луксузна текстура.

Неверојатно меки и хипоалергенски

Mirabai Постелнината е изработена од 100% сатенски памук кој е природно антиалергиски и отпорен на прашински грини. Памукот е третиран со специјално масло од семките на Ним дрвото кое штити од прашински грини. Исто така, памукот е одличен избор за сите кои страдаат од алергии, астма или имаат чувствителна кожа.

Покрај тоа што е антиалергиски, памукот е одличен избор за постелнина бидејќи има одлични карактеристики кои го прават издржлив и траен.

Лесна за одржување

Оваа постелнина е навистина лесна за одржување. Се пере во машина на 40°C и може да се суши во машина за сушење алишта, како и да се пегла. навлаката за јорганот има копчиња а перницата се затвора на принцип на плико.

Mirabai колекција: инспирација од природата

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Технички карактеристики
Bed Size Double Bed
Димензии на перница 50x70 cm
Дормео програма дневна соба
Достапни бои anthracite grey, creamy beige, grandeur plum, orchid violet, pearl white
Материјал памучен сатен

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Anita

www.dormeo.com.mk

Pottelmina
Odlicno nesto neverovatno