КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во неверојатната удобност и поддршка со новата мека Dormeo My Comfort Перница. Полнета Wellsleep® напредни влакна за волумен и вистинската количина на поддрка која ќе обезбеди здрав врат, рамена и ‘рбет без болки. Лесна перница која дише и се пере за целосна хигиена. Димензија 50x60 см, дизајнирана да одговара на сите положби на спиење – на грб, на стомак и на страна.

My Comfort Перница
1.790,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во неверојатната удобност и поддршка со новата мека Dormeo My Comfort Перница. Полнета Wellsleep® напредни влакна за волумен и вистинската количина на поддрка која ќе обезбеди здрав врат, рамена и ‘рбет без болки. Лесна перница која дише и се пере за целосна хигиена. Димензија 50x60 см, дизајнирана да одговара на сите положби на спиење – на грб, на стомак и на страна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заменете ја перница за подобар сон

Како и останата постелнина, перниците треба редовно да се менуваат со цел да ја одржите безбедната и хигиенска средина за спиење. Оваа висококвалитетна перница ќе ви овозможи долгогодишна употреба, затоа, вреди да изберете перница која ќе остане свежа, цврста и удобна за спиење.

Важноста на перницата за здрав ‘рбет

Квалитетен целовечер сон е важен за менталното и физичкото здравје, но и за да бидете сигурни дека ќе се разбудите наспани, потребна ви е квалитетна површина за спиење. Во комбинација со вистинскиот душек и летвички, изборот на квалитетна перница е клучен за здрав врат и грб. Со соодветната количина на поддршка за секоја положба на спиење – на грб, на стомак и на страна - My Comfort Перницата може да ви помогне да постигнете правилна поставеност на ‘рбетот со цел да се разбудите освежени и без болки.

Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна за прилагодлива удобност

Тајната на неверојатниот волумен и удобност наMy Comfort перницата е полнењето со Wellsleep® напредни микровлакна, со уникатна структура која создава воздушни џебови за дополнителен волумен и меко чувство. Влакната имаат одлични термални карактеристики, минимална апсорпција на влага, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, што ги прави идеални за употреба во перници.

Поздрава средина за спиење

Лесните влакна во перницата ѝ овозможуваат да остане сува во текот на ноќта, без влага, која може да предизвика развивање на штетни бактерии и непријатни мириси. За дополнителна хигиена и безбедност, перницата целосно се пере на 60°C и брзо се суши. Препорачуваме редовно перење со цел таа да ја задржи својата одлична форма.

Стандардна, практична димензија

Димензијата на перницата е 50x60 см и одговара на сите стандардни навлаки со димензија 50х70 см.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна)
Димензија 50x60cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star