КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Nature's Aloe Vera Над-душек 5см и перница

100 100 1
SKU: 99-1000227576
Photo
Video
-40%

Целосно надградено, а сепак, достапно решение за квалитетен сон. Добивате над-душек и анатомска перница, зајакнати со природната мекост на алое вера. Над-душекот и перницата имаат јадро од Orthocell™ пена со пирамидна површина која ќе обезбеди прилагодлива поддршка и проток на воздух. Перницата е 30х50см, додека над-душекот е достапен во сите стандрадни димензии, почнувајќи од 70x190см.

Искористете дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка, само до 31.03.
Понудата важи уште
Nature's Aloe Vera Над-душек 5см и перница

Редовна цена: Од 11.980,00 ден. До


Специјална цена: Од 7.188,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Целосно надградено, а сепак, достапно решение за квалитетен сон. Добивате над-душек и анатомска перница, зајакнати со природната мекост на алое вера. Над-душекот и перницата имаат јадро од Orthocell™ пена со пирамидна површина која ќе обезбеди прилагодлива поддршка и проток на воздух. Перницата е 30х50см, додека над-душекот е достапен во сите стандрадни димензии, почнувајќи од 70x190см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Додајте нова перница и над-душек и подобрете ја секоја површина за спиење

Најбрзото и најпристапното решение за да ја подобрите површината за спиење е нова перница и над-душек, за да спиете на нова и свежа површина. Перницата е специјално дизајнирана за максимална удобност на сите кои спијат на страна и на грб.

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

Погледнете внатре во над-душекот

висина5см

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

Поминете прекуДопрете на   за повеќе детали.

 1. AirX System за зголемен проток на воздух

  Придонесува за одржување на пониска температура (спречува прегревање) и со тоа добивате посува и посвежа средина за спиење.

 2. 5см Orthocell ™ пена

  Новата пена со отворена клеточна и 3D структура која се обликува според телото и овозможува ефикасна циркулација на воздухот, обезбедуајќи сува и хигиенска средина за спиење.

 3. Навлака која се вади и се пере, за зголемена хигиена

  Горна навлака изработена од 100% рециклирани материјали.

 4. Нелизгачка подлога

  Овозможува над-душекот безбедно да се фиксира на место.

 5. CleanEffect® третман

  Третман кој е составен дел од навлаката и кој се бори против бактерии, микроби и прашински грини, спречувајќи иритации и алергии.

 6. Aloe vera третман

  Природен третман кој го прави над-душекот нежен и пријатен на допир и за спиење

 7. Модерен дизајн

  Нов и модерен дизајн инспириран од формата на листовите на алое вера и е составен од разни бои и техники на плетење кои се видливи на површината на материјалот.

 8. Горните рабови на навлаката имаат темно зелена боја

  Кои му даваат на над-душекот елегантен финиш.

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

  Orthocell™ пена

  • Дише и обезбедува свежа средина за спиење
  • Спречува прегревање или насобирање влага
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

  AirX System

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Помага во одржување на пониска температура

Почиста, посвежа перница

Вашата глава се одмора на перницата цела ноќ, секоја ноќ, затоа важно е да имате свежа и чиста средина за спиење, за да спречите иритации на кожата, алергии и проблеми со дишењето. Исто како и над-душекот, страните на перницата се изработени со материјал со AirX System, додека CleanEffect® третманот во навлаката штити од бактерии, микроби и прашински грини.

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

Застанете наДопрете на   за повеќе детали..

 1. AirX System

  Страните на перницата се покриени со материјал со AirX System, за поголема удобност.

 2. Aloe vera третман

  Навлаката е третирана со алое вера, што ви дава мекост и нежен допир.

 3. Навлака изработена од 100% рециклирани материјали

  Навлаката е изработена од 100% рециклирани влакна, за да ја зачуваме животната средина, за сите нас.

 4. CleanEffect® третман

  CleanEffect® третманот во навлаката штити од бактерии, микроби и прашински грини. За зголемена хигиена, навлаката се вади и се пере.

 5. Orthocell™ пена

  Срцето на перницата е слој од зелена Orthocell™ пена која се прилагодува на обликот на главата, вратот и рамената, додека во исто време овозможува неверојатна циркулација на воздухот, обезбедувајќи ви суваи хигиенска средина за спиење.

 6. Сложена мемори пена

  Втор слој од бела мемори пена со пирамидна површина, ја зголемува циркулацијата на воздухот, додека во исто време ви дава ефект на масажа, на кој ќе обожавате да се одморате.

Практичен, лесен за складирање и со многу намени

Овој лесен над-душек, лесно се витка за складирање или транспорт, има пристапни цени и е практичен додаток на вашата колекција производи за квалтиетен сон, за дома или надвор.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал стан

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Играње/вежбање

Одржлив и еколошки

 • Горната навлака на над-душекот е изработена од 100% рециклирани влакна од полиестер, правејќи го над-душек одличен за вас и вашата средина.
 • Рециклираниот полиестер овозможува производството на над-душекот да има помало влијание врз животната средина. Нема потреба нови горива за изработување и со тоа се намалува јаглеродниот отпечаток.
 • Над-душекот доаѓа во торбичка која можете да продолжите да ја користите.
 • На овој начин, се грижиме за нашата иднина и нашата планета.
Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow
 • Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна.
 • Лесно се складира и можете да го понесете секаде каде што ќе ви биде потребно.
Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 5cm with Anatomic Pillow

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. Сите наши над-душеци се компресирани, благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете пластичната ќеса во внатрешноста. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвијткајте го над-душекот на каучот. Внимателно исечете ја ќесата на рабовите и отстранете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете најмалку 6 часа, вашиот над-душек целосно да се оформи.

Дел од ексклузивната Nature‘s колекција

Dormeo Nature‘s Aloe vera Над-душекот 5см и перница е дел од ексклузивната Nature‘s колекција. Колекција производи кои носат чувство на мир и природа во домот, создавајќи средина за опуштање и уживање во животот со саканите.

Dormeo Nature‘s Collection Dormeo Nature‘s Collection
Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Jasmina

www.dormeo.com.mk

Jasmina komentar
Odlicni