КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Nature's Анатомска перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-30%

Заменете ја старата со нова, анатомскa перница со зголемен проток на воздух, збогатена со алое вера. Јадрото од Orthocell™ пена и специјално обликуваната мемори пена нудат проток на воздух, прилагодлива поддршка, идеална за спиење на грб и на страна. Антибактерискиот третман и навлаката која се пере нудат безбедна и здрава средина за спиење. Навлаката е изработена од 100% рециклирани влакна.

Искористете дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка, само до 31.03.
Понудата важи уште
Nature's Анатомска перница

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.390,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Заменете ја старата со нова, анатомскa перница со зголемен проток на воздух, збогатена со алое вера. Јадрото од Orthocell™ пена и специјално обликуваната мемори пена нудат проток на воздух, прилагодлива поддршка, идеална за спиење на грб и на страна. Антибактерискиот третман и навлаката која се пере нудат безбедна и здрава средина за спиење. Навлаката е изработена од 100% рециклирани влакна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Како вистинската перница ќе ви овозможи ревитализирачки сон

Спиењето не е само доволно да се одморите. Лежењето во кревет со главата и вратот во правилна положба може да ги елиминираат токсините од спиналната течност во мозокот, за да можете да го поздравите утрото чувствувајќи се одлично и функционирајќи беспрекорно.

Dormeo Nature's Pillow Anatomic

Два слоја пена за поддршка каде што ви е потребна

Оваа неверојатно удобна анатомска перница е дизајнирана со два слоја на пена за да ви ја овозможи потребната поддршка за поквалитетен сон.

Dormeo Nature's Pillow Anatomic

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Orthocell™ пена

  Срцето на перницата е слој од зелена Orthocell™ пена која се прилагодува на обликот на главата, вратот и рамената, додека овозможува ефикасно циркулирање на воздухот за да добиете сува, хигиенска средина за спиење.

 2. Мемори пена

  Втор слој од бела мемори пена со пирамидна површина која го зголемува протокот на воздух, додека истовремно ви дава ефект на нежна масажа на кој ќе обожавате да се одморате.

Почиста и посвежа перница

Вашето чице одмора на перницата секоја вечер, цела вечер, затоа важно е да одржувате чиста, свежа и здрава средина со цел да спречите иритации на кожата, алергии и проблеми со дишењето. Додека CleanEffect® третманот во навлаката штити од бактерии, микроби и прашински грини.

Dormeo Nature's Pillow Anatomic

Застанете на overДопрете на   за повеќе детали.

 1. AirX System

  Страните на перницата се покриени со материјал со AirX System, за поголема удобност.

 2. Aloe vera третман

  Навлаката е третирана со алое вера, со што перницата има поголема мекост и нежен допир.

 3. Навлаката е изработена од 100% рециклирани материјали

  Навлаката е изработена од 100% рециклирани влакна, за заштита на животната средина, за сите нас.

 4. CleanEffect® третман

  CleanEffect® треманот во навлаката штити од бактерии, микроби и прашински грини. За зголемена хигиена, навлаката се вади и се пере.

 5. Orthocell™ пена

  Срцето на перницата е слој од зелена Orthocell™ пена која се прилагодува на обликот на главата, вратот и рамената, додека овозможува ефикасно циркулирање на воздухот за да добиете сува, хигиенска средина за спиење.

 6. Мемори пена

  Втор слој од бела мемори пена со пирамидна површина која го зголемува протокот на воздух, додека истовремно ви дава ефект на нежна масажа на кој ќе обожавате да се одморате.

Нова перница за сите кои спијат на страна и на грб

Новата Dormeo Nature's Анатомска перница е дизајнирана со специјална комбинација на материјали и третмани кои нудат прилагодлива поддршка на сите кои спијат на страна и на грб, со цел да се разбудат одморени, освежени, без болки во вратот и грбот, подготвени да се соочат со авантурите на денот.

 • Dormeo Nature's Pillow Anatomic
 • Dormeo Nature's Pillow Anatomic

Изработена со одржливост на ум

Навлаката на перницата е изработена од 100% рециклирани влакна. Мазна е и пријатна на допир, додека во исто време е и трајна. Перницата ја добивате и со торбичка од 100% рециклирани влакна, за повеќекратна употреба или за складирање. На овој начин, се грижиме за нашата иднина и нашата планета.

Одговара на сите стандардни навлаки за перници

Перницата е со димензија 50x30см и одговара на сите стандардни навлаки за перници.

Дел од ексклузивната Nature‘s колекција

Dormeo Nature‘s Анатомската перница е дел од ексклузивната Nature‘s колекција. Колекција производи кои носат чувство на мир и природа во домот, создавајќи средина за опуштање и уживање во животот со саканите.

Dormeo Nature‘s Collection Dormeo Nature‘s Collection
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star