КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Душек со средна до многу цврста подлога која овозможува максимална потпора, изработен со 3 зонско јадро од прилагодливи Octaspring® пружини. Совршено се прилагодуваат на силуетата на телото и соодветно ги поддржуваат рамената, грбот и колковите. На горниот дел има помек слој за дополнителна удобност. Навлаката е антибактериска и може да се вади и да се пере во машина.

Dormeo Nature Serenity Octa Душек
38.990,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Душек со средна до многу цврста подлога која овозможува максимална потпора, изработен со 3 зонско јадро од прилагодливи Octaspring® пружини. Совршено се прилагодуваат на силуетата на телото и соодветно ги поддржуваат рамената, грбот и колковите. На горниот дел има помек слој за дополнителна удобност. Навлаката е антибактериска и може да се вади и да се пере во машина.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  3 зони

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  Максимална прилагодливост

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  антиалергиски

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  изработен во ЕУ

Душек кој ви овозможува максимална потпора и поудобен сон

Уживајте во поудобен и помирен сон со новиот средно цврст до цврст душек Dormeo Nature Serenity Octa. Дизајниран на начин совршено да се приспособи на сите точки на притисок на телото и да обезбеди максимална удобност. Има 3 зони во јадрото, изработени од прилагодливите 3-димензионални Octaspring® пружини. Тие се сместени помеѓу двата слоја од Ecocell® пена, овозможувајќи поддршка која ви е потребна и одржувајќи го вашиот 'рбет во правилна положба. Дополнително, наградуваната Octaspring® технологија овозможува максимален проток на воздук и максимална хигиена. На горниот дел има помек слој од Formacell пена која овозможува удобност, без разлика во која положба спиете. Навлаката има CleanEffect® третман, што го прави душекот антибактериски и антиалергиски. Душекот е изработен во Словенија.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
 • Напредна 3Д приспособливост

  Иновативните пружини се изработени од високо-квалитетна Ecocell® пена, со уникатен Octaspring® дизајн. 8 колони за поддршка и 3Д приспособливост. Секоја пружина се прилагодува на контурите и движењата на телото со што овозможува и до 8 пати подобро распоредување на притисокот.

 • Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

  Одлична поддршка за 'рбетот

  Душекот има Octaspring® слој со 3 зони, кои го следат обликот на 'рбетот и го одржуваат во правилна положба преку целата ноќ. Овозможува максимална поддршка и подобар степен на ергономија.

 • Неверојатен проток на воздух

  8 пати поголем проток на воздух од стандардните душеци, Octaspring® воздушната технологија е веќе докажана и обезбедува пониска температура на душекот до 3°C за да ви обезбеди посвеж, побрз, подолг и поудобен сон.

Погледнете ја внатрешноста од душекот

висина17 см.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Поминете прекуTap on   за деталите.

 1. Навлака со CleanEffect® заштита

  CleanEffect® навлака со антибактериска заштита и заштита од прашински грини.

 2. 2 см. Formacell пена

  Formacell е помека пена која ја зголемува удобноста додека спиете бидејќи се приспособува на обликот и тежината на телото.

 3. 4 см. Ecocell® пена

  Ecocell® пената е високоеластична пена која го подобрува чувството на комфор и поддршка.

 4. 7 см. слој од Octaspring® пружини

  Ги следи контурите на 'рбетот и го оддржува во правилна положба за време на целата ноќ. Има 3 одвоени зони за совршено да се приспособат на движењата на телото.

 5. 4 см. Ecocell® пена

  Ecocell® пената е високоеластична пена која го подобрува чувството на комфор и поддршка.

 6. 4 рачки за лесно носење

  На долната страна од навлаката.

Зголемен степен на ергономија

Јадрото со Octaspring® пружини е во 3 зони кои му даваат потпора на телото на правилен начин, со што помага во правилно поставување на 'рбетот и намалување на болките во грбот.

Дополнително, слоевите на горната и долната страна од јадрото се изработени од прилагодливата Ecocell® пена, за дополнителна поддршка.

На горната страна, дополнителна удобност ќе ви овозможи слојот од 2 см. помека Formacell пена, која ќе се приспособи на контурите на вашето тело.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Одличен душек за парови

Ова е навистина одличен душек за спиење во било која положба. Без разлика на висината и тежината, или на која страна спиете, сега ќе уживате во квалитетен и удобен сон преку целата ноќ.

Дополнително, бидејќи Octaspring® пружините се одвоени и не се поврзани една со друга, нема пренесување на тежината при движење. Со тоа, овој душек е идеален ако спиете со вашиот партнер или пак со вашите деца или миленичиња.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Разбудете се одморени и наспани

Покрај безбројните предности кои ги нудат Octaspring® пружините, особено внимание е посветено на хигиената и чистотата на душекот.

Со тоа, вашиот душек ќе биде чист и пријатен постојано.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Кажете збогум на алергиите

Имањето душек што дише и обезбедува доволен проток на воздух е основа за регулирање на влагата и топлината, што го одржува вашиот душек чист. Сепак, за да го направиме вашиот душек уште позаштитен од бактерии, грини и мириси, во навлаката е додаден третман со CleanEffect® заштита.

Особено ако имате проблеми со алергии и имате чувствителна кожа, навлаката се вади и може да се пере.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Лесен за ракување

Душекот е со елегантна сива боја, додека горната навлака е во бела боја и може да се отстрани. Навлаката има елегантен дизајн со листови. Може да се пере во машина на 40°C.

На долната страна има 4 рачки за лесно пренесување при чистење или пренесување.

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress

Местењето е брзо и едноставно

Душекот ќе го добиете вакумиран и заштитен со два слоја пластика.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој од пакувањето со ножички. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  На креветот поставете го душекот. Внимателно исечете го внатрешниот пластичен слој по рабовите и извадете го.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Почекајте 6 часа за вашиот душек целосно да се оформи.

Добијте го најдоброто за вашиот душек

Дали знаете дека може да ја подобрите удобноста на вашиот душек и за 30%? Едноставно комплетирајте го со Dormeo дрвените летвички кои:

 • ќе се приспособат на вашето тело и ќе помогнат вашиот 'рбет да остане во правилна положба
 • рамномерно ќе да расподелат тежината
 • ќе овозможат проток на воздук за душекот
 • ќе овозможат душекот да остане чист, сув и хигиенски
 • ќе го продложат животниот век на душекот

Погледнете ги Dormeo летвичките

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star