Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Naturefeel Сет јорган и перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-69%

Овој сет е изработен од природни материјали – памук и Tencel™ влакна. Памукот е познат по својата мекост и нежност кој ја дава на кожата, но истовремено и по издржливоста и цврстината. Со убавиот дизајн овој сет ќе ви го внесе чувството на природа во вашата спална соба. Единечен сет - јорган 140x200 см. и една перница 50x70 см. Двоен сет -јорган 200x200 см. и 2 x перници 50x70 см.

Naturefeel Сет јорган и перница

Редовна цена: 8.990,00 ден.


Специјална цена: 2.790,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој сет е изработен од природни материјали – памук и Tencel™ влакна. Памукот е познат по својата мекост и нежност кој ја дава на кожата, но истовремено и по издржливоста и цврстината. Со убавиот дизајн овој сет ќе ви го внесе чувството на природа во вашата спална соба. Единечен сет - јорган 140x200 см. и една перница 50x70 см. Двоен сет -јорган 200x200 см. и 2 x перници 50x70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практично и соодветно решение за вашата спална соба

За сите љубители на природни материјали го претставуваме Dormeo Natural Feel сетот од јорган и перница. Овој комплет е направен од природни материјали – памук и Tencel™ влакна кои се пријатни за вашата кожа и еколошки.  Со убавиот дизајн овој сет ќе ви го внесе чувството на природа во вашата спална соба.

Природни материјали за зачувување на животната средина

Dormeo Natural Feel сетот има привлечен дизајн со исполнети листови инспирирани од природата и тие ги има и на перниците и на јорганот. Надворешниот материјал е направен делумно од памук за да овозможи природно чувство  и делумно од полиестер за  долготрајност. И перницата и јорганот имаат полнење кое е направено од комбинација од Wellsleep® микровлакна кои обезбедуваат циркулација на воздух и напредни и еколошки Tencel™ Modal влакна.

Гаранција за долготрајна природна удобност

Tencel™ Modal влакната се произведени со користење на еколошки процеси кои обезбедуваат долготрајна природна удобност и чиста животна средина. Модалните влакна се природно  нежни кон вашата кожа  со посебно мек допир. Во комбинација со Wellsleep® напредните микрофибер влакна, тие создаваат  придонесуваат кон топли  производи за спиење со максимална удобност во текот на ноќта.

Топол јорган и перница кои се соодветни за секого

Dormeo Natural Feel сетот е достапен во две димензии: јорган од 140x200 см или 200x200 см и перница 50x70 см. Перницата има патент од страната, кој овозможува  регулирање на висината и цврстината преку отстранување или додавање на полнењето и со тоа е соодветна за сите начини на спиење – на грб, на стомак или на страна. Целиот комплет може да се пере во машина на 40 °C.

Технички карактеристики
Димензија Перница 50x70 см.; Јорган: 140x200 см.; 200x200 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Јорган: 50% памук, 50% полиестер; Перница: 50% памук, 50% полиестер
Полнење Јорган: 50% полиестер (Wellsleep® advanced), 50% модал (TencelTM Modal) - тежина: 300 gsm; Перница: полнење: 50% полиестер (Wellsleep® advanced), 50% модал (TencelTM Modal) - тежина: 180 gsm ; Јадро: 100% полиестер (Wellsleep® advanced)
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома