Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Dormeo Onezip јорганот е прилагодлив јорган кој ви овозможува „да го закопчате најдобриот сон секоја ноќ“. Onezip јорганот може да се пере во машина на 60°C и достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Onezip Јорган
Од 3.780,00 ден. До
1.490,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Onezip јорганот е прилагодлив јорган кој ви овозможува „да го закопчате најдобриот сон секоја ноќ“. Onezip јорганот може да се пере во машина на 60°C и достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најудобниот сон е одалечен со еден патент

Dormeo јорганот со патент е прилагодлив јорган кој ви овозможува да ја промените порозноста и како резултат на тоа се менува топлината и нивото на удобност кај вашиот јроган за најдобриот сон ноќе колку е тоа можно. Едноставно со закопчување или откопчување на страните од Onezip јорганот вие можете да го прилагодите оптималното ниво на топлина и порозност што го прави да бдие совршена прекривка за било кој период од годината.

Кога ќе дојдат пролетните и летните месеци едноставно отворете ги патентите од страните од јорганот за поголема циркулација на воздухот. А кога ќе дојдат есента и зимата и ви е потребна потопола, поудобно опкружување за спиење, едноставно закопчајте ги патентите назад за да имате прекрасно и топло вечерно спиење.

Onezip јорганот е направен од напредни микрофибери како и од високо апсорбирачки, одржливи биоразградливи материјали кои ќе придонесат вашиот јорган секогаш да биде сув, без влага и удобен во текот на целата ноќ без разлика дали е лето или зима.

Направен со користење на напредни и одржливи материјали

Onezip јорганот е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибери кои ќе придонесат јорганот да биде целосно порозен. Благодарение на напредните материјали кои се користат, овој јорган е супер мек и со уникатните својства на фибер влакната создаваат воздушни џебови кои му даваат поголем волумен. Wellsleep® микрофибер влакната исто така се додадени кај везот од јорганот за да тој биде помек.  

Страните од Onezip јорганот се обложени со AirX System материјалот кој нуди оптимална циркулација на воздухот преку јорганот и праави да биде свеж и сув преку цела ноќ. Тој исто така има меки и апсорбирачки вискозни фибер влакна направени од бамбус кои на полнењето кај Onezip јорганот му даваат својства за регулирање на температурата. Тоа прави тој да биде совршено соодветен за користење во текот на целата година што овозможува да се има посуви и поздрави услови за спиење.

Вискозните фибер влакна од бамбус се исто така најодржливиот ресулт на светот и се 100% биоразградлив начин за зголемување на мекоста. Затоа бидете спокојни знаејќи дека вашиот јорган е еколошки производ. 

Опис на производот и инструкции за одржување

Димензии:

140см. x 200см.

200см. x 200см.

Нега и одржување:

Onezip јорганот е супер лесен за одржување и целосно може да се пере на 60°C и може да се суши во машина за сушење. За да се избегне пренатрупување ве молим да се истресете јорганот после перењето и да го повторите истото после сушењето. Проверете дали јорганот е целосно суве пред користењето. Јорганот да не се пегла, да не се чисти со хемиско чистење или да се избелува.

Технички карактеристики
Димензија 140X200 см.; 200X200 см.
Дополнителни карактеристики Горна и долна страна: 100% полиестер; Страничен материјал:100% полиестер (Airmesh); Јадро: 50% вискоза (бамбусова целулоза), 50% полиестер (Wellsleep®)
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star