Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Onezip Класична перница

Photo
Video
-63%

Dormeo Onezip класичната перница е прилагодлива перница која ви овозможува „да си го закопчате најдобриот сон секоја ноќ“. Перницата може целосно да се пере во машина на 60°C. Достапна во димензија 45x65см.

Onezip Класична перница

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 919,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Onezip класичната перница е прилагодлива перница која ви овозможува „да си го закопчате најдобриот сон секоја ноќ“. Перницата може целосно да се пере во машина на 60°C. Достапна во димензија 45x65см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Поудобниот сон навечер е на само едно закопчување од вас

Dormeo Onezip класичната перница е прилагодлива перниза која ви овозможува да ја промените висината, цврстината и на крајот, нивото на удобност кај вашата перница за да постигнете најдобар можен сон навечер. Едноставно со закопчување или откопчување на патентот од страните кај Onezip перницата вие можете да го прилагодите кон вашето преферирано ниво на удобност без разлика дали спиете на вашиот грб, од страна или на стомак.

Onezip перницата е направена со користење на напредни микрофибер влакна како и високоапсорбирачки, одржливи, биоразградливи материјали кои придонесуваат вашата перница да биде секогаш свежа, сува и удобна во текот на целата ноќ, преку целата година, без разлика на вашиот стил на спиење.

Страните од Onezip перницата се изранотени од AirX System материјалот, кој обезбедува оптимална циркулација на воздух, како и со меки и високоапсорбирачки вискозни фибер влакна од бамбус кои и даваат на прекривката од полнењето на Onezip перницата неверојатни својства за регулација на температурата. Тоа ја прави да биде совршено соодветна за користење во текот на целата година. Таа исто така има поголема моќ за апсорпција на влага од памукот што ви овозможува посуви и поздрави услови за спиење, па затоа никогаш нема да се разбудите облеани со пот.

Всикозните фибер влакна од бамбус се најодржливиот ресурс и се 100% биоразградлив начин за да се постигне неверојатна мекост. Затоа можете да бидете мирни дека вашата перница е еколошка.

Опис на производот и инструкции за одржување

Димензии: 45см. x 65см.

Нега и одржување:

Onezip перницата е многу лесна за одржување и може целосно да се пере на 60°C, како и да се суши во машина за сушење. За да се избегне натрупување ве молиме да го истресете вашата перница после перење и да го повторите истото при сушењето. Проверете дали вашата перница е целосно сува пред користење. Да не се пегла перницата, да не се чисти на хемиско и да не се избелува.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Јадро: 100% полиестер; Страничен материјал: 100% полиестер (Airmesh); Полнење на јадрото: 100% полиестер (Wellsleep®)
Димензија 45x65 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Полнење на навлаката: 50% вискоза (бабусова целулоза), 50% полиестер (Wellsleep®); Внатрешна навлака: 100% полипропилен
Регулирање на влага Да

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Михаела

www.dormeo.com.mk

Екстра
Одлично прилагодлива а тоа го овозможуваат патентите од страна, ние земавме 4 ,едната ја направивме да биде екстра ниска, извадивме од внатрешноста бидејќи ни е за 2 годишно дете .

1 производ(и)