Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Paisley Постелнина

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-20%

Донесете дел од стилот на Истокот во вашиот дом, со егзотичната Paisley постелнина и наспијте се квалитетно. Изработена е од 100% природен памук со сатенско ткаење, за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Со прекрасна боја од другата страна за повеќе изгледи со една постелнина.

Paisley Постелнина

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Донесете дел од стилот на Истокот во вашиот дом, со егзотичната Paisley постелнина и наспијте се квалитетно. Изработена е од 100% природен памук со сатенско ткаење, за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Со прекрасна боја од другата страна за повеќе изгледи со една постелнина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Егзотичен стил и лускузна удобност

Претворете ја вашата спална соба во оаза на смиреност со оваа софистицирана триделна постелнина, декорирана со кашмирски дезен од егозтичната Персија. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење за најубавото чувство на вашата кожа.

Пресиски стил за најфините материјали

Овој уникатен дезен потекнува од Персија, каде се користел за да се декорираат најфините материјали со векови. Сега, можете да уживате во стилот на Истокот во вашиот дом, со оваа прекрасна постелнина.

 • Dormeo Paisley Bedding Set
 • Dormeo Paisley Bedding Set

Четири различни изгледи со една постелнина

Секоја навлака за перница како и навлаката за јорганот имаат две страни. Од едната страна е прекрасниот кашмирски дизајн кој ќе ви донесе персиска алеганција во вашиот кревет. На другата страна, постелнината е еднобојна. Комбинирајте ги двете страни за да создадете ваш уникатен изглед и да ја освежите спалната соба.

 • Dormeo Paisley Bedding Set
 • Dormeo Paisley Bedding Set
 • Dormeo Paisley Bedding Set
 • Dormeo Paisley Bedding Set

Изработена е од памук за максимална удобност при спиењето

Овој сет е изработен од 100% памук, идеалниот материјал чии неверојатни карактеристики се познати уште од дамнешни времиња.

 • Памукот е лесен но екстремно јак и траен
 • Има одлични карактеристики за впивање и проветрување, а исто така е и одличен проводник за топлина, овозможувајќи ви да ви е топло во текот на зимата и ладно во текот на летото.
 • Мек и нежен на допир, без статичен елетрицитет.
 • Памукот е 100% природни влакна. За разлика од синтетичките материјали и материјалите базирани на масла, не е алерген и не содржи штетни хемикалии.
 • Лесен за перење, сушење и одржување.
Dormeo Paisley Bedding Set

Сатенско ткаење за најмек допир

Квалитетот на памучниот материјал зависи од техниката на ткаење која се користи при изработката. Неквалитетниот памук има еднаков број на вертикални и хоризонтални конци што резултира со грубо чувство при допир. Во изработката на оваа постелнина се користи сатенско ткаење со повеќе вертикални конци, овозможувајќи пријатно чувство и подобар сон.

Dormeo Paisley Bedding Set
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см
Дормео програма спиење
Материјал памучен сатен

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Kristina

www.dormeo.com.mk

5*
Preubava postelnina

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома