КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Новиот Dormeo Polar Јорган е полнет со меки, воздушни, Wellsleep® напредни микровлакна и е зајакнат со патентирана HeiQ XReflex технологија за подобро да ја задржува топлината. Целата топлина, проток на воздух и удобност на премиум јорган, со неверојатна леснотија. Се пере во машина за алишта и е заштитен со CleanEffect® третман кој нуди заштита од алергени и мириси и е достапен во 4 димензии.

Polar Јорган
Од 4.290,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Новиот Dormeo Polar Јорган е полнет со меки, воздушни, Wellsleep® напредни микровлакна и е зајакнат со патентирана HeiQ XReflex технологија за подобро да ја задржува топлината. Целата топлина, проток на воздух и удобност на премиум јорган, со неверојатна леснотија. Се пере во машина за алишта и е заштитен со CleanEffect® третман кој нуди заштита од алергени и мириси и е достапен во 4 димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бидете затоплени оваа симе со иновативниот Dormeo Polar јорган

Нема ништо подобро од тоа да се завиткате во топол јорган, по студен есенски или зимски ден. Но, квалитетниот сон може лесно да се прекине доколку телото почувствува премногу топло или ладно и сите знаеме колку е напорно чувањето на тешки и дебели јоргани. Ако барате топол, тенок, лесен и мек јорган, ние имаме решение.

Подгответе се за оваа зима со иновативниот Dormeo Polar јорган, за вас и вашите деца.

Dormeo Polar Duvet

HeiQ XReflex за најновото во технологијата на производство на јоргани

Топлината обично се поврзува со големи, тешки и гломазни, но не повеќе! Не треба повеќе да користите два или три јоргани за да бидете затоплени во текот на ноќта. Неудобното чувство сега може да се замени со чувство на мекост и смиреност.

HeiQ XReflex е иновативна технологија која ја нуди целата топлина на премиум јорган од пердуви, без тежината, што го прави овој Polar Јорган неверојатен за спиење и лесен за складирање кога ќе заврши сезоната.

Благодарение на внатрешната Heiq XReflex бариера, енергеските топлински бранови се рефлектираат назад кон телото за подобрено задржување на топлината и одржување на максимален проток на воздух.

Dormeo Polar Duvet
 1. Кожа

 2. Емитување на топлина од телото

 3. Совршен проток на воздух

Потенок, полесен, мек и зголемен проток на воздух

 • Wellsleep® напредните микровлакна создаваат воздуши џебови од воздух кои обезбедуваат задоволство и придонесуваат за мекост, со одличен проток на воздух и терморегулациски карактеристики.
 • Новата, патентирана HeiQ XReflex технологија максимално ја користи ултра тенката облога на површината и радијациската бариера во поставата на навлаката. Ова го подобрува задржувањето на топлината без додавање на тежина или намалување на протокот на воздух, произведувајќи повеќе топлина со помалку материјал, намалувајќи ја големината за 50%.
 • Dormeo Polar Duvet

  Обичен јорган

 • Dormeo Polar Duvet

  Polar јорган - истата топлина со 50% помала големина

Лесен за одржување

Овој јорган може да се пере во машина на 40°C, а елегантната навлака во сива боја е третирана со CleanEffect® третман за заштита од бактерии, микроби и прашински грини, идеален за чувствителна кожа и за сите кои страдаат од алергии.

Силското порабување го држи полнењето на место, а јорганот е достапен во четири практични димензии: 140x200, 160x200, 200x200 и 200x220см.

Dormeo Polar Duvet
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star