Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Dormeo Primavera постелнина со разиграни пеперутки во боја. Достапна во 4 различни комбинации на бои и 2 димензии: 140x200 и 200x220 см.

Primavera Постелнина

Од Редовна цена: 2.980,00 ден. До


Специјална цена: 479,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Primavera постелнина со разиграни пеперутки во боја. Достапна во 4 различни комбинации на бои и 2 димензии: 140x200 и 200x220 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Dormeo Primavera постелнината со пеперутки во бои 

Сетот се состои од навлака за јорган и навлака за перница. Достапен е во 4 бои: беж, сина, зелена и сива. 

Навлаките за јорган и перница се направени од комбинација на Тенцел и памук, која дава мазен сатенски финиш. Сатенот е долготраен и пријатен на допир.

Tencel® влакната се направени од растението еукалиптус и се познати по тоа што се меки како свила, силни како полиестер, држат ладно како лен, топли се како волна и апросбираат повеќе и од памук. Тие дишат заедно со телото, со апсорбирање и брзо ослободување на влагата. Природно се хипоалергени, што значи дека го намалуваат растот на бактериите и ја спречуваат појавата на непријатни мириси.  

Памук

Памукот е природно силен, долготраен, хипоалерген и отпорен на прашински грини, што значи дека е најдобар материјал за оние кои патат од астма и алергии или оние кои имаат чувствителна кожа подложна на иритации.   

Постелнината е достапна во 2 димензии:

  • 140x200: вклучува навлака за јорган 140x200 и навлака за перница 50x70 (единечен)
  • 200x220: вклучува навлака за јорган 200x220 и 2x навлаки за перници 50x70 (двоен)

Сатен: 55% лиоцел (Tencel), 45% памук; TC233

  • модерен принт со пепертутки
  • сатенска ткаенина
  • достапна во 4 различни комбинации на бои
  • 2 димензии: 140x200 и 200x220
Технички карактеристики
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома