КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ослободете се од микробите и бактериите пред да влезете дома, со Dormeo 2-во-1 Clean&Protect Простирката. Едната страна е дизајнирана за брзо чистење и дезинфивирање на дното на обувките, додека другата страна може да се користи за нивно сушење. Изработена е од трајни, еколошки материјали и е безбедна за шепите на милениците. Едноставен, брз и лесен начин за почист, побезбеден дом.

Clean&Protect Простирка
990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Ослободете се од микробите и бактериите пред да влезете дома, со Dormeo 2-во-1 Clean&Protect Простирката. Едната страна е дизајнирана за брзо чистење и дезинфивирање на дното на обувките, додека другата страна може да се користи за нивно сушење. Изработена е од трајни, еколошки материјали и е безбедна за шепите на милениците. Едноставен, брз и лесен начин за почист, побезбеден дом.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Оставете ги бактериите пред врата

Светот надвор може да биде валкано место, па дури и најчистите обувки можат да носат невидливи микроби и бактерии во домот, каде лесно можат да се размножат да и предизвикаат болест. Сега, можете да бидете сигурни дека нечистотијата, бактериите и микробите ќе останат пред врата, со оваа ефикасна, трајна и лесна за користење, простирка од Dormeo.

Dormeo Clean&Protect Mat

Три чекори до почист, побезбеден дом

Оваа едноставна но ефикасна простирка ќе ви помогне да го одржите домот чист и без бактерии, во три лесни чекори:

 • 1
  Dormeo Clean&Protect Mat

  Истурете средство за дезинфекција или за чистење на едната страна.

 • 2
  Dormeo Clean&Protect Mat

  Застанете и истријте го долниот дел на обувките.

 • 3
  Dormeo Clean&Protect Mat

  Застанете на другата страна и избришете ги обувките.

Ефикасна за домот, безбедна за околината

Оваа простирка е изработена од трајни, отпорни и еколошки материјали, за долгогодишна употреба.

 1. Дното е изработен од ЕКО ПВЦ, издржлив материјал кој може да се рецилкира и нелизгашка подлога за било кој под.
 2. Горниот дел е изработен од цврст, апсорбирачки полиестер кој брзо се суши и влакна со природни антибактериски карактеристики за простирката секогаш да изгледа како нова.
1
2
Dormeo Clean&Protect Mat

Лесна за одржување

Кога ќе биде потребно чистење, ставете ја под вода, исплакнете и исушете ја пред повторно да ја користите.

Безбедна за миленици

Dormeo Clean&Protect Простирката е одлична и за сопственици на миленици. Лесно решение за чистење на шепите на малите пријателчиња, пред да влезат дома. Сè што треба е да користите вода или вода со сапун кој е соодветен за нив.

Dormeo Clean&Protect Mat

Атрактивна, практична димензија

Оваа простирка е достапна во комбинација од зелена и сива боја, како и комбинација со кафеаво. Димензијата е 83x30см со само 0,8см дебелина.

Dormeo Clean&Protect Mat
Технички карактеристики
Димензија 83x50x0,8cm
Дормео програма дневна соба
Материјал ПВЦ, полиестер
Се пере во машина рачно перење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star