Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Renew Natura Анатомска перница

Photo
Video

Renew Natura анатомската перница има природен ефект на терморегулација. Направена е од мемори пена за максимална удобност и оптимално позиционирање на вратот и главата во текот на спиењето. Навлаката се вади и се пере на 40℃. Димензии: 30X50 см.

Renew Natura Анатомска перница
1.990,00 ден.
1.290,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Renew Natura анатомската перница има природен ефект на терморегулација. Направена е од мемори пена за максимална удобност и оптимално позиционирање на вратот и главата во текот на спиењето. Навлаката се вади и се пере на 40℃. Димензии: 30X50 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За најудобниот и најздрав сон

Иако анатомскиот облик на популарната Renew перница останува ист со цел да обезбеди оптимална поддршка за вашата глава и рбет, прекрвката е унапредена со природни материјали и природни третмани. Со овие подобрувања, Renew Natura анатомската перница е една од најдобрите перници на пазарот која гарантира удобен и здрав сон.

Мемори пена

Јадрото на Renew Natura анатомската перница е направено од мемори пена која овозможува перницата целосно да се адаптира на обликот, тежината и топлината на вашите глава и врат, и со тоа нуди удобен, поздрав и поприроден сон.  Обликот ја прави да биде идеална за оние кои спијат на страна или на грбот.

Нова Essential™ технологија за справување со алергени

Прекривката на Renew Natura анатомската перница направена е од материјал со Essential™ третманот кој содржи екстракт од растението маргоса и цинк пиритион за отпорност на грини, бактерии и непријатни мириси. Со цел да се гарантира максималната безбедност, Essential™ технологија е тестирана и одобрена од страна на разни институти и лаборатории во Европа.

Tencel™ Lyocell влакна за свиленкаст и мазен допир

Исто така, додадовме ActiproTM природен третман врз прекривката за големи термо-регулациски особини  и го подобривме материјалот со Tencel™ Lyocell влакна од растението еукалиптус. Овие влакна имаат одлични способности за апсорпција на влага и можност да обезбедат сува и пријатна површина за спиење.  За дополнителна хигиена, навлаката за перницата може да се отстрани и да се пере во машина.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 30x50 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 70% полиестер, 30% лиоцел (TencelTM Lyocell)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Михаела

www.dormeo.com.mk

11.4.2020

ТОП
Најубавата анатомска перница за болка во вратот , навлаката е нежна дури мислсам дека ми допринесува кожата на лицето да ми биде смирена без иритации.

Елена

www.dormeo.com.mk

27.3.2020

Незаменлива
Конечно си најдов перница која што ми одговара, си ја носам секаде со мене.

2 производ(и)