КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-67%

Natura јорганот од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност. Natura јорганот е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Renew Natura Јорган

Редовна цена: 5.980,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Natura јорганот од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност. Natura јорганот е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мекиот допир на органскиот памук

Органскиот памук се одгледува без употреба на токсични пестициди и синтетички ѓубрива, како најдобар избор за производство на ткаенини кои доаѓаат во допир со кожата - како што се јорганите. Но, Natura јорганот е, исто така, нежен и за околината.

Додадете природна удобност на вашите ноќи

Органскиот памук кој се користи за изработка на Natura јорганот е долготраен, дише и е многу мек,па вие можете да го користите во текот на целата гогина. Овој јорган е полнет со Wellsleep® микровлакна благодарение на кои тој дише и е неверојатно мек. Дополнително има иновативни воздушни џебови кои го зголемуваат волуменот на јорганот и го прават уште поудобен.

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Top fabric: 100% polyester; Bottom fabric: 100% polyester (AirX System); Linning under bottom fabric: 100% polypropylene
Полнење 50% lyocell (TencelTM Lyocell), 50% Polyester (Wellsleep® advanced)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star