Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до 70%

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Над-душек од мемори пена со висина од 3 см. и природен ефект на терморегулација. Овозможува максимална потпора на телото. Мемори пената целосно се адаптира на обликот на телото и овозможува квалитетен одмор било каде: на софата, стариот душек па дури и на самиот под. Навлакта може да се вади и да се пере. На долната страна има точки кои спречуваат лизгање. Добивате и ПОДАРОК Анатомска перница.

Renew Natura Над-душек 3см.
Од 5.490,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Над-душек од мемори пена со висина од 3 см. и природен ефект на терморегулација. Овозможува максимална потпора на телото. Мемори пената целосно се адаптира на обликот на телото и овозможува квалитетен одмор било каде: на софата, стариот душек па дури и на самиот под. Навлакта може да се вади и да се пере. На долната страна има точки кои спречуваат лизгање. Добивате и ПОДАРОК Анатомска перница.

Дознајте повеќе
Детали за производот

ПОДАРОК Natura перница и јорган

Со секој купен Рињу Натура над-душек се добиваат 2 подароци (во вредност од 5.970 ден): Рињу Натура Анатомска перница + Натура јорган

Голема удобност на најдобриот наддушек со мемори пена од Дормео

Нашиот Renew Natura над-душек со мемори пена е дизајниран да додаде луксузен слој на голема удобност врз вашиот неудобен кауч на извлекување или тешкиот кревет за кој се уште не сте спремни да се одделите. Тоа не само што е неверојатно удобен, туку е порозен и ви ја овозможува поддршката која ви е е потребна.

 • Јадрото на наддушекот: 3см. мемори пена која ја распределува вашата тежина рамномерно за непречен сон која нема да ве остави да се чувствувате пречувствително кај вашите места кои се под притисок
 • Ги олеснува местата кои се под притисок кај зглобовите, грбот, колкот и рамената и со тоа ви овозможува да правилно легнете притоа нудејќи ви витална поддршка.
 • Нема пренос на движење: одличен е за парови бидејќи тој го апсорбира движењето на еден од парот и со тоа другото лице нема да биде вознемирено.
 • Сертифицирано како антиалергено, хигенска и порозна прекривка
 • Може да се користи било каде: дома (на кауч, софа, кревет, јапонски душек), викендица, во студентски домови или за гости.
 • Оптимална терморегулација поради природните Tencel® влакна од еукалиптус кај покривката
 • Прекривка која може да се отстрани и мие
 • Практично решение: лесно за користење, лесно за складирање и лесно за одржување.
 • Пакување: Вакумски спакувано и испорачано до вашиот дом
 • Плаќања на рати
 • ПОДАРОК: Анатомска перница со мемори пена, која е соодветна за грбот и за тие кои спијат на страна.

Свежо како утринска роса

Кажете им збогум на алергиите. Вткаената покривка на наддушекот е направена од супер меките Tencel™ Lyocell влакна. Таа е анти-алергена, супер издржлива и е третирана со Essential™ третман. Таа е отпорна и на грињи, бактерии и непријатни мириси.

Вметнувањето на Tencel™ Lyocell влакната ја прават прекривката да биде супер мека и помага да се разлева телесната топлина и ја отстранува влагата – и поради тоа ќе се разбудите чувствувајќи се чисти а не влажни. Но, ако некоогаш одлучите дека е потребно да се се освежи, едноставно отворете ја прекривката со отворање на патентот и ставете ја да се пере на температура од 40°C.

Долна нелизгачка страна која спречува вашиот над-душек да се измести од своето место.

Погледнете во внатрешноста на над-душекот:

висина
3 см.

Dormeo Natura Topper 3cm
 1. ecocell_foam

  3 см. јадро од мемори пена

  Ги олеснува местата кои се под притисок, има голема ефикасност кај апсорбирањето и минимизирањето на движењето, и рамномерно ја дистрибуира тежината на телото.

 2. formacell_foam

  Tencel™ Lyocell влакна кај прекривката

  Прават прекривката да биде прозрачна, природно антиалергена, ултра мека и идеална за нежна кожа.

 3. washable_removable_cover

  Essential™ третман кај прекривката

  Трајно решение против грини, бактерии и непријатни мириси кои се предизвикни од бактерии.

 4. antibacterial

  Дно кое не се лизга

  Обезбедува вашиот над-душек да остане фиксно во место каде и да го користите.

 5. anti-slip

  Прекривка со патент

  Може да се отстрани и да се пере на 40ºC.

Поминете прекуПоминете преку сликата   за детали.

Полека да заспивате во луксузниот комфор

Можете да го користите кај буквално секоја површина. Тоа е добро решение за вапиот тврд кревет или софа бидејќи создава слој на мека поддршка. Профилираната површина ви дава чувство на нежна масажа за време на спиењето и ја засилува циркулацијата на воздух кај наддушекот и со тоа ја намалува топлината и влажноста. Мемориската пена се приспособува кон секоја контура, точките кои се под притисок се опуштени, мускулите се релаксирани, а вие можете да уживате во квалитетниот сон кој ви е потребен за да се справите во текот на утрешниот ден.

Dormeo Natura Topper 3cm

БЕСПЛАТНА анатомска перница како подарок

За да се комплетира чувството и да се обезбеди окрепувачки сон овој наддушек доаѓа со БЕСПЛАТНА Renew Natura анатомска перница. Оваа перница со мемориска пена е ергономски обликувана. Таа е идеална за луѓе кои спијат од страна и на грбот. Вткаената прекривка е антиалергена, супер мека и може да се пере. Големината на перницата е 30x50см.

Dormeo Natura Topper 3cm

Терморегулација, елминирање на потењето, и е антиалергено – сето тоа е постигнато ПРИРОДНО

Материјалот на прекривката е направена од Tencel®. Tencel влакната се антиалергени, сите с еприродни и се направени од дрво од еукалиптус на начин кој е еколошки соодветен. Тоа што ги разлекува од другите типови на материјал е дека се нежни за кожата, и се меки при допир. Тие имаат извонреден капацитет за термална регулација и апсорпција на влагата. Тоа е особено важно за наддушеците со мемориска пена. Кога ќе легнете тој реагира на промените кај вашата телесна температура, овозможува побрзо ветреење и поради тоа се чувствувате поудобно, не се чувствувате дека ви е претопло и не се потите. Помалку влажност на површината исто така спречува појава на бактерии, лоши мириси и ја подобрува хигиената.

Essential™ третманот кај прекривката ве заштитува од грини, габи па дури и од патогенски бактерии. Нема никакви хемикалии па дури ни алергени. Дури нема ни лоши мириси.

Се поставува едноставно и брзо

Вашиот нов наддушек ќе пристигне во вашиот дом како компресирана и вакуумирана запечатена ролна која е заштитена во непроткаена торба која може да се користи за складирање различни работи од домаќинството. Сите наши наддушеци се компресирани и вакуумски запелатени благодарение на нашиот процес на испраќање кој е еколошки и заштитата во текот на праќањето.

 • Dormeo Natura Topper 3cm

  Внимателно да се исече надворешната торба со ножици притоа да се внимава да не се исече пластичната торба која е внатре. Да не с екористи нож.

 • Dormeo Natura Topper 3cm

  Да се одмота вакумски запечатениот наддушек врз каучот. Внимателнод а се исече пластичната ќеса покрај рабовите и да се отстрани пластичната ќеса.

 • Dormeo Natura Topper 3cm

  Оставете 6 часа за вашиот нов над-душек целосно да се рашири.

Др. Susanne Schurz-Peschka за TENCEL

Лајпциг, Австрија

»Влакната Tencel се антиралергени, сите се природни и се направени од дрвја на еколошки начин. Тоа што ги разликува од останатите типови на материјал е дека тие се нежи за кожата и се меки при допир. Тие имаат особен капацитет за термална регулација и апсорпција на влагата.

Тоа е особено важно за наддушеците со мемориска пена. Кога ќе легнете тој реагира на промените кај вашата телесна температура, овозможува побрзо ветреење и поради тоа се чувствувате поудобно, не се чувствувате дека ви е претопло и не се потите. Помалку влажност на површината исто така спречува појава на бактерии, лоши мириси и ја подобрува хигиената.«

Dormeo Natura Topper 3cm
Технички карактеристики
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Висина 3 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горна страна: 70% полиестер, 30% лиоцел (TencelTM Lyocell); Долна страна:100% полиестер со нелизгачко дно
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star