КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Renew Natura Заштитна прекривка

Photo
Video

Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка нуди одлична заштита за вашиот душек или над-душек. Има Essential™ третман за заштита од бактерии, габи или прашински грини и супер мазна површина овозможена од Tencel™ Lyocell. Изработена е во вид на чаршаф со ластик за удобна употреба и одговара на душеци со висина до 27см. Отпорна е на вода и дамки. Се пере во машина на температура од 40°C.

Renew Natura Заштитна прекривка
2.790,00 ден.
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка нуди одлична заштита за вашиот душек или над-душек. Има Essential™ третман за заштита од бактерии, габи или прашински грини и супер мазна површина овозможена од Tencel™ Lyocell. Изработена е во вид на чаршаф со ластик за удобна употреба и одговара на душеци со висина до 27см. Отпорна е на вода и дамки. Се пере во машина на температура од 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Го продолжува траењето на душеците и над-душеците

На секој душек или над-душек им е потребна заштита од алергени, прашински грини, течности и дамки кои прават површината за спиење да се истроши побрзо и да го загрози вашето здравје. Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка нуди целосна заштита, одржувајќи го душекот чист и дополнителна удобност.

Природни материја за дополнителни предности

Површината на Renew Natura заштитната прекривка е изработена од Tencel™ Lyocell материјал и полиестер. Додека полиестерот се користи за поголема трајност и лесно одржување, материјалот од еукалиптус наречен Tencel™ Lyocell се користи поради својата природна заштита од бактерии, габи и прашински грини.

Essential™ третман кој гарантира чиста површина за спиење

Покрај природните карактеристики на Tencel™ Lyocell материјалот, дополнително додадовме и Essential™ третман, правајќи ја оваа заштитна прекривка оружје против прашински грини, бактерии и непријатни мириси. Содржи екстракт од дрвото маргоса и цинк пиритион за целосна ефикасност.

Еколошки и биоразградлив

Dormeo Renew Natura заштитната прекривка е совршен производ за еколошко свесни лица. Покрај фактот дека Tencel™ Lyocell материјалот е 100% разградлив, тој е третиран со природни состојки и го носи сертификатот OKO TEX 100.

Водоотпорна заштита која лесно се користи

Dormeo Renew Natura Заштитната прекривка има мембрана која нуди водоотпрни карактеристики. Изработена е во вид на чаршаф со ластик што ја прави многу лесна за користење, а нејзината површина е мека, па нема да треба да користите дополнителен чаршаф.

Се пере и одговара на секоја димензија на душек

Оваа прекривка целосно се пере во машина на температура од 40°C и третманот на нејзината површина ќе трае 30 перења за антибактериска активност и 7-10 перења за активност против прашински грини. Одговара на секој душек со висина до 27см и е достапна за повеќе димензии на душеци.

Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star