КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Нарачајте си нов над-душек и подобрете ја удобноста на софата или креветот. Изработен од 5см Ecocell® пена, во комбинација со 3 различни зони на удобност, овој над-душек ќе ви ја обезбеди потребната удобност за вашите рамена, колкови и стапала. Во навлаката е вткаена арома на зелен чај, додека CleanEffect® третманот штити од дамки, мириси и бактерии. Лесно се пакува за транспорт или складирање.

Roll Up Над-душек со 3 зони
6.790,00 ден.
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Нарачајте си нов над-душек и подобрете ја удобноста на софата или креветот. Изработен од 5см Ecocell® пена, во комбинација со 3 различни зони на удобност, овој над-душек ќе ви ја обезбеди потребната удобност за вашите рамена, колкови и стапала. Во навлаката е вткаена арома на зелен чај, додека CleanEffect® третманот штити од дамки, мириси и бактерии. Лесно се пакува за транспорт или складирање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете ја површината за спиење

Dormeo Roll Up 3 Zone е практичен над-душек кој секоја површина за спиење ја претвара во идеално место за спиење и одмор. Соодветен е за употреба врз стари каучи и софи или пак како дополнителен кревет за Вашите гости, за во Вашата викендичка или пак додека сте на одмор со Вашето семејство.

 • Во навлаката има микрокапсули од зелен чај, кои полека испуштаат пријатна и смирувачка арома, создавајќи релаксирачка атмосфера.
 • Јадрото е од 5см. Ecocell® пена која се прилагодува на телото и ги намалува точките на притисок.
 • 3 зони за максимална удобност на главата и вратот, половината и стапалата.
 • Со CleanEffect® третман кој има анти-бактериско својство.
 • Со 2 Velcro лепенки за лесно и едноставно чување и транспорт.
 • Употребувајте го насекаде: во домот (на кревет, кауч, софа, фотелја, тврди душеци, на подот...), во викендичка, на кампување...
 • Достапен во сите стандардни димензии почнувајќи од 70x190см.

Погледнете во внатрешноста

висина5см.

Dormeo Roll Up 3 Zones

Застанете прекуTap on   на сликата за детали.

 1. 5см. јадро од Ecocell® пена

  Идеално прилагодување на контурите на Вашето тело, ефикасна циркулација и проток на воздух.

 2. Уникатен 3-зонски дизајн

  За максимална удобност на главата и вратот, половината и долниот дел за стапалата и нозете.

 3. Третман со зелен чај

  Микрокапсули од зелен чај, кои полека испуштаат пријатна и смирувачка арома, создавајќи релаксирачка атмосфера.

 4. CleanEffect® заштита за макслимална хигиена

  За заштита од бактерии, микроби, прашински грини, влага, иритации и алергии.

 5. Топчиња кои спречуваат лизгање

  На долната страна има топчиња кои спречуваат над-душекот да се излизгува од неговата подлога.

Ecocell и 3 зони на удобност за цврста поддршка и удобност

 • Dormeo Roll Up Над-душекот со 3 зони ви нуди ново ниво на одмор и опуштање, со 5 см Ecocell® пена која нуди совршена поддршка.
 • Оваа пена има еластична отворена клеточна структура која се прилагодува на обликот на телото и обезбедува цврста поддршка и удобност која му е потребна на ‘рбетот, за да нема никакви болки.
 • Дополнително, дизајнот нежно го масира телото додека спиете, додека 3-те посебни зони нудат различно ниво на поддршка за главата, вратот, колковите и стапалата.

Dormeo Roll Up 3 Zones

 • ЗОНА НА ГЛАВА & ВРАТ
 • ЗОНА НА ПОЛОВИНА
 • ЗОНА НА СТАПАЛА
 • 1
 • 2
 • 3
 1. ЗОНА НА ГЛАВА & ВРАТ
 2. ЗОНА НА ПОЛОВИНА
 3. ЗОНА НА СТАПАЛА

Зелен чај за природно опуштање

Здравствените придобивки на зелениот чај се добро познати. Сега, вие можете да уживате во сите смирувачки ефекти на ова неверојатно растение, бидејќи во навлаката на над-душекот се вткаени микрокапсули од зелен чај кои полека испуштаат пријатна арома, која создава опуштена атмосфера во која ќе обожавате да се впуштате секоја ноќ.

Dormeo Roll Up 3 Zones

Cleaneffect® за долготрајна свежина

 • Над-душекот е третиран со CleanEffect® третманот на Dormeo, кој го одржува свеж и без мириси.
 • Се бори против бактерии, прашински грини и микроби и е идеален за сите кои имаат проблеми со алергии и чувствителна кожа.
Dormeo Roll Up 3 Zones

Практичен и повеќенаменски

Над-душекот лесно се пакува за складирање или транспорт, бидејќи истиот можете да го завиткате и да го прицврстите со помош на двете лепенки кои доаѓаат со него и да го спакувате во специјалната торба за складирање. Достапен е по пристапни цени и е практичен додаток за сечиј дом, бидејќи нуди решение за спиење дома или надвор.

 • Додајте го на вашиот кревет за моментална удобност
 • Користете го на подот, како футон или претворете ја софата во резервен кревет за гости
 • Понесете го на кампување или со вас на патувања за дополнителна луксузност
 • Идеален е за студентски домови, како дополнителен слој на удобност и хигиена на старите кревети
Dormeo Roll Up 3 Zones

Поставувањето е брзо и лесно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете во вакумирана ролна. Сите наши над-душеци се компресирани и вакумирани благодарение на нашиот еколошки процес на испорака и заштита. Сакате да го спакувате и преместите? Завиткајте го и преместете го. Селењето никогаш не било толку лесно.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете внатрешната пластика. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвиткајте го вакумираниот над-душек на каучот. Внимателно исечете ја пластичната ќеса на рабовите и извадете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Оставете го над-душекот 6 часа да се оформи.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star