0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Roll Up Supreme Над - душек

100 100 1
SKU: 99-1000072984
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-80%

Рол-ап наддушек кој можете да го користите речиси секаде. Додадете слој на удобност и соодветна поддршка на секоја подлога за спиење. Тој е идеално решение за секоја подлога во вашиот дом,викендичка, или во камп.

Roll Up Supreme Над - душек

Редовна цена: 10.990,00 ден.


Специјална цена: 2.190,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Рол-ап наддушек кој можете да го користите речиси секаде. Додадете слој на удобност и соодветна поддршка на секоја подлога за спиење. Тој е идеално решение за секоја подлога во вашиот дом,викендичка, или во камп.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Dormeo Roll Up Supreme Над - душек

Рол-ап е наддушек кој се витка во ролна и веднаш ги поправа сите неправилности на вашиот кревет и секоја друга подлога за спиење. Тој е идеален за кревети на извлекување, во викендички или ако кампувате.

 • Ви нуди одлична удобност благодарение на високиот квалитет на новата генерација Ecocell® пена
 • Благодарение на Ecocell® пената овој наддушек ја задржува својата форма и ви ја дава поддршката која ви е потребна
 • Едната страна од наддушекот е збогатена со третманз а одбивање на вода и соодветна за активности на отворено
 • Едноставен транспорт и чување: тој се витка во ролна и е спакуван во специјално дизајнирано пакување. Ова го прави лесен за транспорт и чување.
 • Со практични ластици за прицврстување при пакување
 • Користете го секаде: дома (врз кревет, врз тросед, на подот), во викендичка, додека кампувате, во студентските домови...
 • Пакување: Вакумиран
 • Плаќање на рати

Благодарение на тродимензионалната клеточна структуа, вие ќе се чувствувате пријатно додека спиете. Ваквата структура ја зголемува циркулацијата на воздух, намалувајќи ја топлината и влажноста.

Погледнете внатре во наддушекот

5см

 1. 4 см јадро од Ecocell® пена

  Се прилагодува на контурите на вашето тело, обезбедува циркулација на воздух и точки на прилагодливост.

 2. Двострана навлака

  Една страна - долготрајна ткаенина, пријатна за вашето тело.

  Друга страна - практичен, материјал кој ја одбива водата, едноставен за чистење

 3. Третман за одбивање на вода на долниот дел

  Доколку истурите вода врз површината на наддушекот, таа нема да се апсорбира. Многу е едноставен за чистење, само пребришете го со влажна крпа.

Претворете ја вашата софа во удобен кревет

Софите не се воопшто удобна подлога за спиење, па дури и најскапите и најквалитетните, со време се деформираат. Roll up supreme наддушекот ќе ја претвори вашата софа во удобна површина за спиење.

Практичен, високо-квалитетен наддушек е подготвен за употреба во секое време - користете го за:

 • За поудобен и здрав сон
 • Како дополнителен кревет за гости
 • За игрите на децата на подот
 • За игри на отворено
 • За патување
 • За спорт - на пример јога или пилатес
 • Едноставен за кревање

 • За патување.

 • Поголема удобност на кампување.

Едноставен транспорт и чување

Roll Up Supreme го добивате со специјално дизајнирана сина торба со ленти за прицврстување и носење.

 

 • Свиткајте го во ролна и чувајте го кога не го користите.

 • Едноставен за пренесување каде и да одите.

 • Сина торба во која можете да го чувате заштитен од прашина и влага.

Технички карактеристики
Јадро 4 cm of PU пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака долна страна - 55 % полиестер, 45 % полипропилен (водо отпорен); горна страна - 65 % полиестер, 35 % полипропилен

Рецензии од купувачи (1 Reviews)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Vilma

www.dormeo.com.mk

Super
Super predodobar