0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-78%

Околу една третина од денот поминуваме во кревет и без оглед на тоа дали времето го поминувате во постојано превртување или во одмор, многу зависи од вашиот душек. Dormeo Siena е цврст душек со CleanEffect третман кој ви дава соодветна поддршка.

Душек

Од Редовна цена: 9.990,00 ден. До


Специјална цена: 2.190,00 ден. До

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Околу една третина од денот поминуваме во кревет и без оглед на тоа дали времето го поминувате во постојано превртување или во одмор, многу зависи од вашиот душек. Dormeo Siena е цврст душек со CleanEffect третман кој ви дава соодветна поддршка.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Околу една третина од денот поминуваме во кревет и без оглед на тоа дали времето го поминувате во постојано превртување или во одмор, многу зависи од вашиот душек. Dormeo Siena е цврст душек со CleanEffect третман кој ви дава соодветна поддршка.

Ecocell® е високо квалитетна пена дизајнирана за идеална удобност.

Таа е трајно еластична и има тродимензионална целуларна структура, обезбедувајќи ефикасна цикрулација на воздух. Оваа пена секогаш се враќа во првобитната положба без оглед на притисокот кој го нанесувате врз неа.

AIRMESH ткаенината на долниот и страничниот дел обезбедува оптимална циркулација на воздух.

Илјадници специјално дизајнирани мали отвори му овозможуваат на воздухот да циркулира слободно.

CLEANEFFECT® е антибактериска заштита и заштита од прашински грини, за максимална хигиена и свежина. CleanEffect® третманот го одржува душекот свеж и без непријатни мириси.

Dormeo Siena душекот е удобен (со висина од 16 см) и долготраен. Навлаката се вади и се пере.

Гаранција на душекот: 6 години

Материјал:

Навлака:

  • Горна и странична ткаенина: 100% полиестер
  • Долна и странична ткаенина: 100% полиестер (3D Airmesh)
  • Внатрешна навлака: 100% полиестер

Јадро: ПУ пена (Ecocell®)

Dormeo Siena душекот е направен од високо квалитетна Ecocell пена со висина од 16 см.

CleanEffect третманот му дава антибактериски карактеристики како и заштита од прашински грини. За дополнителна свежина, има 3D Airmesh ткаенина на долниот дел и од страна.

  • јадрото на душекот е направено од високо квалитетна Ecocell пена
  • дише
  • за дополнителна свежина, на долниот дел и од страните има 3D Airmesh ткаенина
  • најдобрата заштита од бактерии и прашински грини ја обезбедува CleanEffect третманот
  • вакумиран за максимална заштита и едноставен транспорт
  • навлаката се пере на 40°C
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 16 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®
Навлака 3D Airmesh
Навлака која се пере Да
Цврстина Тврд

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star