Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Siena Класични перници

Photo
Video
-50%

Siena класичната перница е направена од парчиња мемори пена. Висината на перницата можете да ја прилагодите согласно вашите индивидуални потреби. Навлаката е со специјален дизајн и вие можете да одберете помеѓу летната и зимската страна. Навлаката се пере на 40℃. Димензии: 50X70 см. Во сетот добивате 2 перници.

Siena Класични перници

Редовна цена: 3.580,00 ден.


Специјална цена: 1.790,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Siena класичната перница е направена од парчиња мемори пена. Висината на перницата можете да ја прилагодите согласно вашите индивидуални потреби. Навлаката е со специјален дизајн и вие можете да одберете помеѓу летната и зимската страна. Навлаката се пере на 40℃. Димензии: 50X70 см. Во сетот добивате 2 перници.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница со мемори пена за удобност на двајцата

Потонете во сон секоја ноќ со помош на Дормео Сиена перницата! Оваа класична перница е направена за секој кој сака перници со класичен облик и истоврмеено бара перница која се прилагодува на формата на вратот и главата.

Дормео Сиена класичната перница сега ја добивате во специјално издание - сет од 2.

Меко, лесно прилагодливо јадро за идеална положба на телото

Јадрото на перницата е направено од мемори пена која се прилагодува на формата на вратот и главата и ви дава целосна поддршка додека спиете. Дополнително, парчињата мемори пена се завиткани во слој од мемори пена со дебелина од 0,5 см кој ви дава меко и нежно чувство на вашата кожа. Овој слој е зашиен во заштитната внатрешна прекривка која има патент.

Вака можете да ја регулирате висината на перницата согласно вашите потреби и желби.

Летна и зимска страна на навлаката

За уште поголемо уживање навлаката на перницата има летна и зимска страна.

 • Летната страна со mesh ткаенина има поголема циркулација на воздух;
 • Потоплата плетена ткаенина е идеална за зимно време.

Исто така, оваа класична перница има 3D Airmesh ткаенина на долната, летна страна на навлаката која овозможува воздухот да циркулира низ перницата слободно, одржувајќи ја вашата перница свежа.

Димензии: 50x70см.

Навлаката на перницата се вади и може да се пере во машина на 40°C.

Како функционира?

Мeмори пена, лулка за вашата глава и рамената

Мемори пената е осетлива на температурата на телото, и се прилагодува на формата на вашата глава и врат.

3D Airmesh за свеж сон

Иновативната 3D Airmesh ткаенина овозможува оптимална циркулација на воздух. Илјадниците специјално дизајнирани мали отвори низ кои воздуот слободно циркулира, и даваат свежина на вашата перница.

Дополнителни информации
 • Специјално издание од 2 парчиња
 • Зимска и летна страна
 • 3D Airmesh на долната страна за подобра циркулација на воздух
 • Јадро направено од прилагодлива мемори пена
 • Можност за регулација на висината
 • Мемори пена која се прилагодува на вратот и главата
 • Сет од 2 перници
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Мемори пена
Димензија 50x70
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Основна навлака: 100% полиестер; Странични делови: 100% полиестер (3D Airmesh); внатрешност на навлаката: 100% полиестер со слој од 0,5см. високоеластична PU пена
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star