Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

RED FRIDAY - Не чекајте Black...тука е Red Friday со попусти дури до 70%!

RED FRIDAY - Не чекајте Black...тука е Red Friday со попусти дури до 70%!

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Siena Light Сет Јорган и две перници

Photo
Video

Siena Light сетот од јорган и две перници е практичен и удобен комплет за удобно спиење преку целата година. Тој е направен од мек материјал и е исполнет со микрофибер влакна за удобно и долготрајно користење. Перниците се достапни во димензија 50x70 см. и имаат класичен облик кој е соодветен за сите начини на спиење. Јорганот има димензии 200x200 см.

Siena Light Сет Јорган и две перници
6.160,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Siena Light сетот од јорган и две перници е практичен и удобен комплет за удобно спиење преку целата година. Тој е направен од мек материјал и е исполнет со микрофибер влакна за удобно и долготрајно користење. Перниците се достапни во димензија 50x70 см. и имаат класичен облик кој е соодветен за сите начини на спиење. Јорганот има димензии 200x200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спијте како да сте на облак со Сиена сетот

Дормео Сиена сетот од јорган и перница е практичен и удобен комплет за удобно спиење преку целата година. Тој е направен од мек материјал и е исполнет со микрофибер влакна за удобно и долготрајно користење. Перницата е достапна во димензија 50x70 цм и има класичен облик кој е соодветен за сите начини на спиење. Јорганот е воздушест и топол, и е исполнет со Wellsleep® микрофибер влакна (350 гсм).

Напредни материјали за поголема трајност и удобност

Дормео Сиена сетот е направен од Softdream микрофибер влакна кои се познати по тоа дека се силни, отпорни, брзо се сушат и се трајни. Благодарение на овој материјал вие ќе можете да уживате во удобноста на вашите јорган и перница подолг период и нема да морате да се грижите дека тие ќе го менуваат обликот, бојата или својствата на површината.

Јорган и перница кои одговараат на сечии потреби

Полнењето на Сиена сетот е направено од Wellsleep® микрофибер влакна кои прават тие да бидат многу воздушести и меки. Ова прави јорганот да биде соодветен за користење преку целата година дури и за време на топлите летни месеци. Можете да додадете или да отстраните дел од полнењето за да се регулира висината на перницата  што го прави да одговара за сите типови на спијачи: на страна, на грб или на стомак.

Паметен дизајн за максимална удобност

Двата производи од Сиена сетот имаат воздушести џебови како и Wellsleep® микровлакна за површината да биде помека и попријатна на допир.  Покрај тоа, таа спречува полнењето од јорганот да се натрупува по краевите.

Сетот се состои од: јорган 200x200 см + 2x перници 50x70 см.

Може да се пере во машина и со тоа се олеснува неговото одржување

И јорганот и перницата кои се дел од Сиена сетот можат целосно да се перат на 60°C,  температура која ги убива грините, па вие ќе можете да спиете мирно во секогаш свежо и чисто окружување. Благодарение на напредните материјали овие производи се сушат бргу но додека се сушат тие треба редовно да се протресуваат за да се избегне натрупување на полнењето

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star