КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Siena Сет Класични перници

100 100 2
ID: 110016874 SKU: 110016874
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Дормео Сиена класичната перница е дизајнирана за секој оној кој преферира  класично обликувани перници  и во исто време бара перница која  го одржува телото да биде правилно поставено. Има јадро кое е направено од мемори пена и паметен дизајн со кој се регулира висината и цврстината. Уште повеќе, кај овој комплет, вие ќе добиете 2 класични перници за цена од само 1.

Siena Сет Класични перници
3.780,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Дормео Сиена класичната перница е дизајнирана за секој оној кој преферира  класично обликувани перници  и во исто време бара перница која  го одржува телото да биде правилно поставено. Има јадро кое е направено од мемори пена и паметен дизајн со кој се регулира висината и цврстината. Уште повеќе, кај овој комплет, вие ќе добиете 2 класични перници за цена од само 1.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Здрав сон на класична перница

Дормео Сиена класичната перница е дизајнирана за секој оној кој преферира  класично обликувани перници  и во исто време бара перница која  го одржува телото да биде правилно поставено.  Со јадро кое е направено од мемори пена, паметен дизајн за да се регулира висината и цврстината, како и други напредни карактеристики, Сиена класичната перница е единственото нешто врз кое вие би сакале да спиете. Уште повеќе, кај овој комплет, вие ќе добиете 2 класични перници за цена од само 1.

Поддршка & паметен дизајн

Јадрото на Сиена класичната перница е направена од полнење со мемори пена која  се прилагодува на телото и која ќе  обезбеди поддршка за вашата глава и врат за правилна позиција за рбетот. Полнењето со мемори пена е обвиткан во 0,5 см густ слој од мемори пена која е пришиена за внатрешната прекривка со патент од страната. Благодарение на овој паметен дизајн, вие можете да  ја регулирате висината на перницата и нејзината цврстина  според вашите лични потреби и преференци.

Перница која дише и ви нуди удобност и топлина

Прекривката на Сиена класичната перница има две страни кои вие можете да ги промените зависно од вашите желби за соодветна температура. Едната страна е направена од високо-квалитетен полиестер со вткаен материјал кој дава чувство на топлина и е посоодветно за зимските месеци. Другата страна е направена од AirX System ткаенина чија функција е постигнување подобра вентилација и суво опкружување во текот на топлите летни месеци.

Заштит и лесно одржување

Површината на прекривката од перницата е третирана со CleanEffect® третманот кој овозможува заштита против грини, бактерии и непријатни мириси, притоа обезбедувајќи секогаш свежа површина за спиење. За полесно одржување прекривката исто така може да се пере на 40°C и брзо се суши. Перницата е достапна со димензии 50x70см и е соодветна за сите стилови на спиење:  на страна, грб и на стомак.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Висина 17 см
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Горен дел: 100% полиестер; Долен дел: 100% полиестер (AirX System); Внатрешно јадро: 100% полиестер со 0,5 см. мемори пена
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи (2 рецензии)

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ана Б.

www.dormeo.com.mk

Најдобра
Никогаш не знаев дека ми треба оваа перница сѐ додека не ја добив. Болките во вратот исчезнаа и конечно станувам наспана и одморена. Ја препорачувам на секој, висока е, но може да се регулира со вадење на пената според ваши желби. Совршена е ⭐⭐⭐⭐⭐

Ивана

www.dormeo.com.mk

Супер
За тие што сакаат да спијат на повисоко и на потврда подолга ги препорачувам , одлични се сопругот конечно си најде перница каква што бараше , бидејќи на обични неможе да спие :))