Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Silver Plus 3 Зони Над-душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Овој квалитетен над-душек ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон. Изработен од 4 см. Ecocell® пена со што ја намалува тежината врз вашите зглобови и точките на притисок. Обезбедува удобност и прилагодливост.

Silver Plus 3 Зони Над-душек
5.980,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој квалитетен над-душек ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон. Изработен од 4 см. Ecocell® пена со што ја намалува тежината врз вашите зглобови и точките на притисок. Обезбедува удобност и прилагодливост.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Silver Plus над-душекот со три зони ќе ви помогне да спиете убаво

Овој квалитетен над-душек ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон.

 • Овозможува удобност и ефект на ослободување од притисокот поради високиот квалитет на новата генерација на Ecocell® пена
 • Поцврста површина за спиење и одлична поддршка за ‘рбетот
 • 3 зони на удобност за поддршка на различни делови од телото (глава и врат, колкови и стапала)
 • Хигиенска површина за спиење - поради антибактерискиот третман и третманот против грини на површината
 • Можете да го користите било каде: дома (на кауч, софа, кревет, јапонски душек, на под...) во викендици, во студентски домови или за гости.
 • Гуми кои спречуваат лизгање со цел да обезбеди душекот секогаш да биде на свое место.
 • Навлака која може да се извади и да се пере.
 • Пакување: Спакувано и заштитено во вакумирана торба.
 • Можност за плаќање на рати.

Три зони за екстра поддршка

Зоните на удобност ви даваат многу прецизна поддршка и го намалуваат притисокот врз вашите рамена и колкови.

 • Зоната кај главата и вратот со својот облик на јајце нежно ќе ги масира вашата глава и врат.
 • Зоната на колковите нуди удобност таму каде што ви е најмногу потребна.
 • Зоната на стапалата е дизајнирана да нуди постојана удобност и зголемен проток на воздух преку каналите за воздух.

Погледнете во внатрешноста на над-душекот

височина
4 см.

Зона 1

Зона

Зона 2

Зона

Зона 3

Зона

Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper
 1. ecocell_foam

  4 см Ecocell® пена

  Ја намалува тежината врз вашите зглобови и точките на притисок. Обезбедува удобност, прилагодливост и дише.

 2. washable_removable_cover

  Навлака која може да се извади и испере

  Таа е лесна за одржување бидејќи можете да ја извадите и да ја исперете. Патентот е ставен од долната страна.

 3. antibacterial

  Silver Plus третман

  Обезбедува антибактериски ефект, спречува лоши мириси и спречува собирање прашина

 4. anti-slip

  Нелизгачка подлога

  Овозможува вашиот над-душек да остане фиксиран каде и да го користите.

 5. 3D_airmash

  AirX System материјал

  Обезбедува постојан проток на воздух кај над-душекот и обезбедува свежа и сува околина за спиење.

Поминете преку сликатаTap on   За детали.

Silver PLUS третман

Со цел да се обезбеди поголема хигиена, дополнителна зашттиа и свежина на над-душекот ние го додадовме Silver PLUS третманот кој нуди:

 • Антибактериски / антимикробен ефект – помош за справување со голем број бактерии вклучувајќи ја и МРСА како и микро габички.
 • Спречува лоши мириси – ефективно го намалува создавањето на бактерии што испуштаат лоши мириси
 • Спречува појава на грини – третман кој го спречува синџирот на исхрана кај грините и со тоа го ослободува над-душекот од нивна појава

Практичен и корисен за употреба било каде

За само една секунда можете да ја подобрите површината за спиење. Токму поради тоа, над-душекот е соодветен за:

 • Луѓе кои спијат на каучи, двоседи и на други неудобни површини за спиење
 • Луѓе кои живеат во мали станови и тие на кои им е потребно решение за гости кои преспиваат.
 • Луѓе кои бараат едноставно решение кога патуваат (во приколка, кога посетуваат пријатели, кога одат во куќа на село...)
 • Студенти во студентстки домови – тие немаат секогаш пари или простор за нов душек, но, сакаат удобно решение за спиење.
 • Луѓе кои вежбаат дома

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе пристигне во вашиот дом како вакумски запечатена ролна. Сите наши над-душеци се вакумски спакувани, благодарение на нашиот еколошки процес на испраќање пратки и заштита за време на транспортот.

 • Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper

  Внимателно да се исече надворешната торба со ножици притоа да се внимава да не се исече пластичната торба која е внатре во душекот. Да не се користи сила.

 • Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper

  Одмотајте го вакумски- запечатениот над-душек врз каучот. Внимателно да се отсече пластичната торба покрај рабовите и да се отстрани.

 • Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper

  Оставете да поминат 6 часа за вашиот нов над-душек да може да ја добие својата форма.

Технички карактеристики
Јадро полиуретанска пена (Ecocell®); Внатрешно: 100% полиестер
Анти-бактериски третман Да
Висина 4 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®
Навлака Горна страна: 100% полиестер; Странично: 100% полиестер (AirX System); Долна страна:100% полиестер со нелизгачки точки
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 4 рецензии

5

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Кети

www.dormeo.com.mk

Удобно
Ефикасно ги израмни нерамнините на троседот и спиењето на него е многу поудобно отколку на
предходно

sigma1x2.com

www.dormeo.com.mk

Odlicen i udoben
naddusekot e odlicen e go odmara teloto stanuvas svez i odmoren

Сани

www.dormeo.com.mk

За добар сон
Сега можам да се наспијам и на одмор, на викенд кога одам и во викендица. Лесен е за транспорт и го носам секаде.

Јасмина

www.dormeo.com.mk

Најдобро решение за стари каучи
Го видов на реклама и веднаш го купив за еден стар кауч во викендичката на кој му ги чувствував федерите одоздола. Сега син ми не сака да слушне да спие на друг кревет :-)

4 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома