Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Sleep Inspiration Класична перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-65%

Sleep Inspiration Класична перница - атрактивна, хипоалергена и целосно прозрачна. Иделна за секаков начин на спиење. Исполнета со Wellsleep® напредни микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Од едната страна на навлаката има 3Д коцкички кои даваат чувство на масажа. Перницата може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапна во 2 бои. Димензија 50x70см.

Sleep Inspiration Класична перница

Редовна цена: 1.780,00 ден.


Специјална цена: 619,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep Inspiration Класична перница - атрактивна, хипоалергена и целосно прозрачна. Иделна за секаков начин на спиење. Исполнета со Wellsleep® напредни микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Од едната страна на навлаката има 3Д коцкички кои даваат чувство на масажа. Перницата може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапна во 2 бои. Димензија 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За ноќ со мирен и длабок сон

Без разлика дали спиете на страна, на стомак или на грб, класичната перница Dormeo Sleep Inspiration ви гарантира ноќ со удобен сон. Таа е соодветна за сите начини на спиење  и класичните димензии 50 x 70 см. ќе одговара на било каква навлака за перници кои веќе ги имате дома. 

Мека перница која дише и дава оптимална поддршка

Со најквалитетните достапни материјали на пазарот, класичната перница Dormeo Sleep Inspiration гарантира удобен сон. Таа е исполнета со напредни Wellsleep® микрофибер влакна, кои обезбедуваат таа да дише. Уникатната структура на  Wellsleep® влакната создаваат воздушни џебови кои додаваат екстра волумен на перницата и ја прават да биде дополнително мека додека во исто време овозможува оптимална поддршка за вашиот врат и глава.

Врвни материјали за освежувачки сон

Горната страна на перницата е мека на допир и се состои од 3Д квадрати кои создаваат чувство на масирање и топлина. Долната страна на перницата е покриена од мека ткаенина која создава освежувачко чувство на кожата. На сите страни од перницата има 3см AirX System  кој овозможува циркулација на воздух низ перницата што овозможува свежо и суво окружување за спиење преку целата ноќ.

Лесно одржување

Класичната перница Dormeo Sleep Inspiration има 2 бои кои се совпаѓаат со сите производи од серијата Sleep Inspiration: корално розева и азурно сина. Целата перница може да се пере на температура од 40°C. Растресете ја перницата после перењето и повторете го истото за време на сушењето.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® advanced)
Димензија 50x70 см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сашка

www.dormeo.com.mk

Вонредно добра перница
Ова е една од перниците што не ме поти, не ми предизвикува с`клет и навистина се оформува според главата и вратот. Некогаш ја туткам, некогаш спијам на стомак врз нејзе, но таа останува супер-полна и оформена. Фино полнење, пријатна навлака. Чувство како да спијам на перниците од моето детство. Одлична е, одлична!

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома