Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Sleep Inspiration Плус Класична перница

Photo
Video
-41%

Sleep Inspiration Плус Класична перница е атрактивна, хипоалергена и целосно прозрачна. Иделна за секаков начин на спиење. Исполнета со Wellsleep® напредни микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Можете сами да ја регулирате висината која вам ви одговара. Перницата може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапна во 2 бои. Димензија 45x65см.

Sleep Inspiration Плус Класична перница

Редовна цена: 2.190,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Stock: 1
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep Inspiration Плус Класична перница е атрактивна, хипоалергена и целосно прозрачна. Иделна за секаков начин на спиење. Исполнета со Wellsleep® напредни микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Можете сами да ја регулирате висината која вам ви одговара. Перницата може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапна во 2 бои. Димензија 45x65см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Една перница за да владее со сите други

Со перницата Dormeo Sleep Inspiration класик плус вие ќе добиете длабок и удобен со преку целата година. Таа е соодветна за сите начини на спиење:  на страна, на грбот или на стомакот, и таа е достапна во класична димензија од 45 x 65 цм за да биде соодветна за било каква навлака за перница која ја имате дома.

Најдобрите материјали за најудобните ноќи

Перницата Dormeo Sleep Inspiration класик плус е направена од најквалитетните материјали за удобен и длабок сон. Таа е исполнета со напредни Wellsleep® микрофибери кои прават вашата перница да биде целосно порозна. Уникатната структура на Wellsleep® влакната создаваат воздушни перничиња кои даваат екстра волумен на перницата и со тоа го прават да биде екстремно мек  додека во исто време даваат  оптимална поддршка. 

Свежа и сува преку целата ноќ

Горната страна на перницата се состои од 3Д пружини кои даваат димензионалност и нежно чувство на масажа и топлина. Од другата страна на перницата е мек материјал кој создава освежувачко чувство кај вашата кожа. Насекаде по перницата има 3цм AirX материјал со постојан проток на воздух низ целата перница која овозможува  свежо и суво окружување за спиење.

Перница со регулирање на висината и која може целосно да се пере

Перницата Dormeo Sleep Inspiration класик плус има прекрасен перваз во 2 бои кои се совпаѓаат со сите производи кај Sleep Sensation производите: корално розева и азурно сина. Перницата има патент кој овозможува регулирање на висината – едноставно отстранете или додадете го полнењето, и тоа може да се пере на температура од 40°C. За да се избегне натрупување ве молиме да ја растресете перницата после перењето и да го направите истото после сушењето.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® advanced)
Димензија 45x65 см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Горна и долна страна: 100% полиестер; Странично: 100% полиестер (AirX System)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star