КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-70%

Уживајте во 2во1 јорган за максимална удобност во текот на целата година. Подебелиот и потенкиот јорган може да се користат посебно или заедно, обезбедувајќи ви 3 нивоа на топлина кои се идеални за секоја сезона, од најтоплите лета до најстудените зими. Полнети се со Wellsleep влакна за совршена мекост, се перат во машина и имаат привлечен меланж ефект. Достапни во 2 димензии и бои: розева и сива.

Sleep&Inspire Двоен јорган

Редовна цена: Од 4.290,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.290,00 ден. До

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

  • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во 2во1 јорган за максимална удобност во текот на целата година. Подебелиот и потенкиот јорган може да се користат посебно или заедно, обезбедувајќи ви 3 нивоа на топлина кои се идеални за секоја сезона, од најтоплите лета до најстудените зими. Полнети се со Wellsleep влакна за совршена мекост, се перат во машина и имаат привлечен меланж ефект. Достапни во 2 димензии и бои: розева и сива.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вистинскиот јорган за секој период од годината

Кога заспиваме, телото се лади, затоа е важно да имаме јорган кој може да ја одржува вистинската температура и да обезбеди здрав и мирен сон цела ноќ, со цел да се разбудите освежени и подготвени за денот.

Иновативниот Dormeo Sleep&Inspire Двоен јорган може да се користи на три различни начини за да ви обезбеди удобност во спиењето во текот на целата година.

Достапен во 2 димензии: 140x200см и 200x200см.

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Удобност во сите сезони

Едноставната иновација на двојниот јорган е во неговиот 2во1 дизајн, со тенок и дебел јорган.

Користете ги псоебно или спојте ги заедно за три различни нивоа на топлина:

  • потенкиот јорган за свежите летни ноќи,
  • подебелиот јорган за есен и пролет,
  • два јоргани споено заедно за студените зимски ноќи.

Еден сет за целата година!

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Мек и лесен

Јорганот е полнето со висококвалитетни напредни Wellsleep микровлакна. Овој материјал комбинира мекост и удобност со одлична функционалност. Поради своите одлични термални карактеристики, минималното впивање на влагата, високата проветривост, отпорност на дамки и мувла, го прават идеален за користење во јоргани и перници.

Дизајнот обезбедува рамномерно распределување на влакната во јорганот, со волумено кое дава чувство како јорганот да е полнет со педуви!

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Силски меланж ефект

Вкрстено обени влакна на навлата даваат прекрасен меланж ефект кои изгледа одлично и дава преубаво чувство на кожата, дише и е хигиенски. Изберете помеѓу розева или сива боја.

  • Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet
  • Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Лесен и практичен за одржување

Јорганот целосно се пере во машина на 40°C и брзо се суши.

Практичните копчиња го прават спојувањето лесно и брзо, додека пак на аглите имат држачи кои во комбинација со постелнината, ќе го задржат јорганот на своето место.

Без двоумење, овој јорган морате да го имате бидејќи е совршен за секого во текот на целата година.

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet
Технички карактеристики
Димензија 140x200см., 200x200см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер микрпфибер
Полнење 100% полиестер (Wellsleep® напредни микровлакна)
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star