КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Sleep&Inspire Класична перница

100 100 1
SKU: 99-1000177834
Photo
Video
-28%

Надградете ја спалната соба со Dormeo Sleep&Inspire Класичната перница, дизајнирана да ви овозможи квалитетен сон, без разлика дали спиете на страна, грб или стомак. . Полнета со лесни, меки Wellspring микровлакна кои дишат, со различна текстура на секоја страна за нежна масажа или стилски шарен ефект. Целосно се пере во машина за максимална хигиена и достапна во две бои: праска и сива.

Sleep&Inspire Класична перница

Редовна цена: 1.780,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Надградете ја спалната соба со Dormeo Sleep&Inspire Класичната перница, дизајнирана да ви овозможи квалитетен сон, без разлика дали спиете на страна, грб или стомак. . Полнета со лесни, меки Wellspring микровлакна кои дишат, со различна текстура на секоја страна за нежна масажа или стилски шарен ефект. Целосно се пере во машина за максимална хигиена и достапна во две бои: праска и сива.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вистинската перница за сите

Оваа класична перница е дизајнирана за да овозможи опуштена удобност и поддршка за сите положби на спиење. Ставете ја главата на нејзината пердувеста мекост и уживајте во длабок, мирен сон кој Дормео производите им го овозможуваат на своите корисници веќе две децении.

Две различни површини

Едната страна на перницата е со дизајн со коцки, давајќи чувство на масажа и топлина. Другата страна има уникатен ефект со влакна кои се вкрстено обени за модерен изглед.

Wellsleep микровлакна за удобност со класичен стил

Срцето на оваа перница е полнењето со Wellsleep® микровлакна. Овој напреден материјал комбинира лесна мекост која дише и одлична функционалност со чувство како перницата да е полнета со пердуви. Има одлични термални карактеристики, минимално впивање на влагата, дише, отпорна е на дамки и мувла и е идеална за користење со постелнина.

Време е за подобра перница

Повеќето луѓе лежат на перница најмалку 7 часа во еден ден. Затоа е важно да ја менувате перницата редовно за да имате здрава околина за спиење, која ќе ги поддржува вратот и рамената и ќе нуди свежа, сува удобност во текот на ноќта. Оваа класична перница ги користи искуството и технологијата на Дормео за да понуди оптимален однос помеѓу квалитетот и цената.

Се пере во машина и е достапна во две бои

Оваа перница целосно се пере на 40⁰C, за да ви овозможи свежа и чиста околина на спиење. Со димензија 50x70cm, достапна е во две бои: праска и сива.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% Wellsleep микровлакна
Димензија 50x70cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Наташа

www.dormeo.com.mk

Презадоволна сум
Презадоволна сум.