Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-88%

Sleep sensation е нежна перница која дише и има класичен облик. Идеална е за сите, без оглед на положбата во која спиете. Направена е од специјален микрофибер со проткаени коцки во 3D на едната страна. Едната страна на перницата е за постудените ноќи, додека пак другата е за потопли ноќи. Се пере на 60℃. Димензии: 50X70 см.

Sleep Sensation Перница

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 179,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep sensation е нежна перница која дише и има класичен облик. Идеална е за сите, без оглед на положбата во која спиете. Направена е од специјален микрофибер со проткаени коцки во 3D на едната страна. Едната страна на перницата е за постудените ноќи, додека пак другата е за потопли ноќи. Се пере на 60℃. Димензии: 50X70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Моќ на одмор и релаксација

Зошто да одберете една кога можете да имате две перници во една ексклузивна и удобна перница? Едната страна е проткаена со 3D коцкички кои даваат чувство на блага масажа додека другата страна се состои од мазна површина која овозможува нежно и смирувачко чувство додека спиете.

Спијте удобно благодарение на Wellsleep® микровлакна

Мека и лесна перница исполнета со Wellsleep® микровлакна кои овозможуваат одлична терморегулација, односно минимално впивање на влага, со што ја прави одлична за оние кои прекумерно се потат додека спијат. Оваа перница е совршена замена за перниците кои се поленти со перја. Иновативните материјали и можноста за машинско перење на 60°C ја прават оваа перница идеална за оние кои страдаат од астма и алергии.

Полнењето со иновативните Wellsleep® микровлакна обезбедува дополнителен волумен и дава чувство на извонредна мекост.

Идеална за сите положби на спиење

Перницата ви овозможува потпора на вратот и грбот додека спиете. Совршена е за сите положби на спиење: на стомак, на грб или на страна.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® advanced microfibers
Димензија 50x70
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака front fabric with 100% polyester (softdream microfibers), off white (natural white), 80 gsm; back fabric with 100% polyester jacquard, 400 gsm
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star