КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

The Essentials Чаршаф со ластик

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet

Освежете ја постелнината со нов чаршаф за нова сезона и изберете го најдоброто за вашата удобност и стил со Dormeo експертите за спиење. Вашиот кревет нека изгледа совршено со овој висококвалитетен чаршаф со ластик кој секогаш ќе остане на место. Нема повеќе неудобни и собрани чаршафи, само мазно чувство на 100% памук на кој ќе се опуштите. Достапен во 6 бои и 7 димензии.

The Essentials Чаршаф со ластик
690,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Освежете ја постелнината со нов чаршаф за нова сезона и изберете го најдоброто за вашата удобност и стил со Dormeo експертите за спиење. Вашиот кревет нека изгледа совршено со овој висококвалитетен чаршаф со ластик кој секогаш ќе остане на место. Нема повеќе неудобни и собрани чаршафи, само мазно чувство на 100% памук на кој ќе се опуштите. Достапен во 6 бои и 7 димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Надградете ја постелнината со овој неопходен чаршаф

Dormeo разбира дека квалитетниот сон започнува со постелнината и дека за максимална удобност и хигиена, потребно е редовно да ја менувате постелнината. Надградете ја вашата колекција со овој чаршаф со ластик кој ќе изгледа одлично, без набори.

  

Цврсто стои на душекот


Со овој класичен чаршаф со ластик, нема повеќе да се грижите дали чаршафот е убаво  наместен под душекот и нема повеќе секојдневно местење. Цврстиот ластик кој се наоѓа на сите четири агли, ќе овозможи чаршафот цврсто да стои на душекот, во текот на цела ноќ. Штеди време, изгледа одлично и е преудобен за спиење.

 

Изработен од природен 100% памук


Памукот е идеален материјал за допир со кожата, бидејќи е мек, цврст, дише и впива.  Тој е одличен спроводник на топлина, не е алергенски, природно антистатичен и ќе ви помогне да останете свежи во лето и топли во зима.

 

Лесен за одржување


Чаршафот целосно се пере во машина на 60°. Бојата ќе остане иста со години и со тек на време, памукот ќе стане уште помек и понежен кон кожата, со чувство на свежина на која ќе сакате да се опуштите.

 

Чаршаф за секоја спална

Dormeo The Essentials Чаршафот со ластик е достапен во 6 бои за да одговара на секоја спална соба и можете да изберете помеѓу: беж, виолетова, сино-зелена, сина и сива. Може да се користи на душек со висина до 30см и е достапен во седум димензии: 80X200; 90X200; 120X200; 140x200, 160x200; 180x200; 200x200.

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба
Достапни бои cream, mauve, зелена, сина
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star