КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

The Essentials SS Чаршаф со ластик

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Вашиот кревет нека изгледа совршено додека во исто време вашиот душек е заштите и вие спиете во удобност, благодарение на Dormeo The Essentials Чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук и сатенско ткаење за неверојатно чувство кон кожата. Има ластик на сите четири агли за цврсто да стои на вашиот душек. Достапен во 7 димензии и 4 бои.

The Essentials SS Чаршаф со ластик
690,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Вашиот кревет нека изгледа совршено додека во исто време вашиот душек е заштите и вие спиете во удобност, благодарение на Dormeo The Essentials Чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук и сатенско ткаење за неверојатно чувство кон кожата. Има ластик на сите четири агли за цврсто да стои на вашиот душек. Достапен во 7 димензии и 4 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дизајниран за да направи креветот да изгледа совршено


Лесно променете ја постелнината со Dormeo The Essential Чаршафот со ластик, кој е специјално дизајниран да стои цврсто на креветот додека тој изгледа неверојатно. Нема повеќе набори кои ви предизвикуваат потешкотии додека спиете. Наместо тоа, ќе уживате во удобност и квалитетен сон секоја ноќ.

Цврсто стои на душекот

Со овој класичен чаршаф со ластик, нема повеќе да се грижите дали чаршафот е убаво наместен под душекот и нема повеќе секојдневно местење. Цврстиот ластик кој се наоѓа на сите четири агли, ќе овозможи чаршафот цврсто да стои на душекот, во текот на цела ноќ. Штеди време, изгледа одлично и е преудобен за спиење и го штити вашиот душек од пот.

Изработен од 100% памук

Мек, цврст материјал кој овозможува проток на воздух и има голема апсорпција. Не е изненадувачки што памукот се користи за најквалитетната постелнина. Антиалергиски е и природно антистатичен, памукот е одличен спроводник на топлина кој ќе ви помогне да спиете во свежа средина на лето и топла во зима. Удобен во текот на целата година.

Лесен за одржување

Памукот е лесен за одржување и се пере на 60°C, со карактеристики на задржување на бојата, поради кои тој ќе изгледа неверојатно со години. Сатенското ткаење ќе направи овој чаршаф да биде помек и понежен со тек на годините.

Четири бои, седум димензии

Чаршафот е достапен во четири класични бои: праска, беж, сина и бела. Може да се користи на душеци со висина до 30см и е достапен во 7 димензии: 80x200; 90x200; 120X200; 140x200, 160x200; 180x200; 200x200.

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба
Достапни бои sky, teal, бела, розева
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star