Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-24:00

-10% на целата сума во кошничката

-10% на целата сума во кошничката

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Еднорог Ќебе - прекривка

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Оваа прекрасна прекривка која може да се носи и има качулка, заедно со очи, уши и таинствен рог од митскиот и величествен еднорог. Достапна во светло сива боја и една големина за деца кои се на возраст од 4 до 6 г. Прекривката е со следните димензии: 110см. должина и 80см. ширина, не вклучувајќи ја качилката или џебовите.

Еднорог Ќебе - прекривка

Редовна цена: 1.980,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа прекрасна прекривка која може да се носи и има качулка, заедно со очи, уши и таинствен рог од митскиот и величествен еднорог. Достапна во светло сива боја и една големина за деца кои се на возраст од 4 до 6 г. Прекривката е со следните димензии: 110см. должина и 80см. ширина, не вклучувајќи ја качилката или џебовите.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Прекривка во облика на еднорог: Уникатен подарок од митско суштество

Оваа каприциозна но практична прекривка е совршен подарок за специјалното дете во вашиот живот. Оваа супер мека прекривка со форм ана еднорог не само што ќе му овозможи топлина на ваѓето дете туку и имагинативен костим за играње кој нема да сака да го соблече. Ова е одличен и корисен подарок за родендени, празници или за настан каде ќе им кажете колку тие ви значат вам.

Забавни работи кои ќе ја разгорат имагинацијата на детето

Оваа прекрасна прекривка која може да се носи се состои од качулка за да ја топли главата на детето и таа има очи, уши и мистичен рог од митскиот еднорог. Таа дури има и симпатични џебови во облик на копита кои не само што ќе ги затоплуваат рацете на децата туку го заокружуваат изгледот кога игаат на сите четири. Копчињата кај вратот од качулката ќе направат прекривката да остане на свое место за време на играњето.

Уживајте гледајќи го вашето дете како се забавува со часови додека ја носи својата нова и омилена прекривка или додека лежи на каучот и гледа цртани филмови со еднорози. Оваа прекривка сигурно ќе биде популарна за време на дремките во чилиштето или кога ќе оди кај пријатели на преспивање.

Ултра издржлив за години играње и топлина

Прекривката во облик во еднорог е направен од супер мек, високо квалитетен, ултра траен плиш материјал кој се држи со помош на цврсти шевови. Најдоброто од се е дека се чисти лесно на 40° C од сите нереди кои децата можатд а ги направат притоа овозможувајќи му на детето да  добие години исполнети со љубов, задоволство, игра и топлина.

Димензии и детали за прекривката

Оваа прекривка е достапна во една боја, светло сива и има една унисекс величина за деца кои се на возраст од 4 до 6 г. Прекривката е со следните димензии: 110 цм должина и 80 цм ширина, не вклучувајќи ја качилката или џебовите.

Прекривката може да се пере во машина на 40° C и да се суши во машина за сушење. Таа не е соодветна за пеглање, да се чистина хемиско или да се користи белило. Прекривката може да се стесни за 3% после првото перење.

 

Технички карактеристики
Димензија 110x80 cm
Дополнителни карактеристики 100% polyester
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star