Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Модерен и урбан детал во вашата спална соба за квалитетен сон во прекрасно опкружување. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Достапна во праска, тиркизна, сива и сина боја.

Urban Постелнина
0,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Модерен и урбан детал во вашата спална соба за квалитетен сон во прекрасно опкружување. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Достапна во праска, тиркизна, сива и сина боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерен стил и луксузна удобност

Освежете ја спалната соба со оваа триделна постелнина која има урбан дизајн и изгледа стилски. Достапна е во четири прекрасни бои: праска, тиркизна, сива и сина. Изработена е од 100% памук со сатенско ткаење за најдоброто чувство на вашата кожа.

Храбар дизајн за квалитетен одмор и големи соништа

Овој дизајн ќе го направи креветот да биде фокусот на спалната соба, каде ќе можете да се одморите, опуштите и заспиете со лесностија, а и да се разбудите наспани, освежени и подготвени за следната авантура.

 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set

Два изгледи со една постленина

Секоја навлака има две страни. И двете страни го имаат истио стилски дизајн но едната страна бојата е посветла а од другата потемна. Со ова, со едно вртење на перницата можете да создадете нов изглед на вашата спална соба. Достапа е во праска, тиркизна, сива и сина боја.

 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set

Изработена е од памук за максимална удобност при спиењето

Овој сет е изработен од 100% памук, идеалниот материјал чии неверојатни карактеристики се познати уште од дамнешни времиња.

 • Памукот е лесен но екстремно јак и траен
 • Има одлични карактеристики за впивање и проветрување, а исто така е и одличен проводник за топлина, овозможувајќи ви да ви е топло во текот на зимата и ладно во текот на летото
 • Мек и нежен на допир, без статичен елетрицитет.
 • Памукот е 100% природни влакна. За разлика од синтетичките материјали и материјалите базирани на масла, не е алерген и не содржи штетни хемикалии.
 • Лесен за перење, сушење и одржување.
Dormeo Urban Bedding Set

Сатенско ткаење за најмек допир

Квалитетот на памучниот материјал зависи од техниката на ткаење која се користи при изработката. Неквалитетниот памук има еднаков број на вертикални и хоризонтални конци што резултира со грубо чувство при допир. Во изработката на оваа постелнина се користи сатенско ткаење со повеќе вертикални конци, овозможувајќи пријатно чувство и подобар сон.

 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см.
Дормео програма дневна соба
Достапни бои праска боја, сива, сина, тиркизна
Материјал памучен сатен

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star