КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-50%

Уживајте во топлината и удобноста со ова висококвалитетно ќебе од мешавина од волна. Заштедете електрична енергија со дополнително ќебе врз вас, ставете едно на каучот или носете го како шал. Изработени се од 35% волна и 65% полиестер, за да добиете меко, удобно и трајно ќебе кое ќе ве држи затоплени. Елегантниот дизајн со елени го прави идеален како прекривка.

Wonderwool Ќебе

Редовна цена: 7.490,00 ден.


Специјална цена: 3.745,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во топлината и удобноста со ова висококвалитетно ќебе од мешавина од волна. Заштедете електрична енергија со дополнително ќебе врз вас, ставете едно на каучот или носете го како шал. Изработени се од 35% волна и 65% полиестер, за да добиете меко, удобно и трајно ќебе кое ќе ве држи затоплени. Елегантниот дизајн со елени го прави идеален како прекривка.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Посегнете по ќебе и намалете го греењето

Оваа зима, сите ќе се соочиме со предизвиците и грижите на поскапеното греење. Еден начин да ги намалите сметките за греење е да го намалите греењето и топло да се завиткате. Затоа, оваа зима додајте го новото Dormeo Wonderwool Ќебе во вашиот дом и добијте топло место за опуштање. Изработени се од 35% волна и 65% полиестер.

Dormeo Wonderwool Blanket

Десетици употреби, дома и надвор

Очигледното место за ова ќебе е креветот, за надградување на стилот на спалната соба, како и за да го затоплите креветот и да ја зголемите удобноста.

 • Опуштете се под ќебето на софата или фотелјата, додека гледате телевизија или читате книга
 • Носете го како шал за време на зимските денови и завиткајте се во вистинска луксузност
 • Користете го како прекривка за надградување на стилот на мебелот и просториите
 • Ставете го на подот и создадете безбеден простор за игра за бебињата и малите дечиња и заштитете ги теписите од дамки
 • Чувајте едно во автомобилот - ќе се изнадете колку често ќебето ќе ви се најде додека патувате
 • Dormeo Wonderwool Blanket
 • Dormeo Wonderwool Blanket
 • Dormeo Wonderwool Blanket
 • Dormeo Wonderwool Blanket

Мешавина од волна за долготрајна удобност

Dormeo Wonderwool Ќебето е изработено од внимателно избрана мешавина на волна и полиестер, со сите предности на волната, зајакнати со неверојатната издржливост на полиестерот. Волната е материјал кој дише и е природен изолатор, па така, ќе го одржува телото на оптимална температура додека спиете, без да ја задржува топлината или влагата, за да уживате во удобноста без да се потите. Поради волната во ќебето, истото може да се пере исклучиво на рака.

Dormeo Wonderwool Blanket

Класичен дизајн за сезонски стил

Ќебето со димензија 140x200см има класичен црно-бел дизајн со елени, кој носи спомени на традиционалните зими и магијата на празничната сезона. Исто така, ова ќебе е идеален подарок за секој кој сака дополнителна топлина во зима.

Dormeo Wonderwool Blanket
Дополнителни информации

Материјал на изработка:

 • 35% волна и
 • 65% полиестер
Технички карактеристики
Дормео линија Timeless
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star