КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Wonderwool Заштитна прекривка за душек од волна

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Додајте дополнителен слој на удобност на вашиот кревет, со Dormeo Wonderwool Заштитната прекрика за душек од волна. Уживајте во дополнителната мекост и топлина која ќе ви ја обезбеди оваа волнена прекривка, која исто така ќе го заштити вашиот душек од дамки, мириси, прашински грини и др. Брз, едноставен и пристапен начин да го победите студот оваа зима. Изработена од 100% волна.

Wonderwool Заштитна прекривка за душек од волна

Редовна цена: 5.990,00 ден.


Специјална цена: 2.995,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Додајте дополнителен слој на удобност на вашиот кревет, со Dormeo Wonderwool Заштитната прекрика за душек од волна. Уживајте во дополнителната мекост и топлина која ќе ви ја обезбеди оваа волнена прекривка, која исто така ќе го заштити вашиот душек од дамки, мириси, прашински грини и др. Брз, едноставен и пристапен начин да го победите студот оваа зима. Изработена од 100% волна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Имајте помек и потопол кревет оваа зима

Ноќите стануваат подолги и постудени, затоа, време е да ја направите постелата што е можно поудобна, за да уживате во зимските месеци. Моментално зголемете ја удобноста и додајте топлина, за да имате чувство како да спиете на облак, со Dormeo Wonderwool Заштитната прекривка за душек. Изработена од 100% волна.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector

Непријатната вистина за душеците

Просечниот душек трае од 6 до 10 години, со илјадници ноќи употреба во текот на сите сезони. Како што спиеме, губиме клетки на кожата и пот, кои со тек на време се насобираат на душекот, предизвикувајќи миризба и дамки и привлекувајќи прашински грини и бактерии, дури и длабоко внатре. Ова не само што е непријатно, туку, може да биде и нездраво, предизвикувајќи проблеми со кожата и дишењето, како и алергии и многу посериозни состојби.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector

Чисто, свежо и без дамки

Најдобриот начин да го заштитите вашиот душек е со користење на заштитна прекривка, односно, со создавање на бариера помеѓу вашето тело и душекот. Dormeo Wonderwool Заштитната прекривка е паметена мешавина на волна и полиестер. Волната е природно изолирачки материјал, кој може да спречи прегревање и потење, а помага и против прашинските грини. Дополнително, полиестерот, му дава на материјалот одлична трајност, па тој ќе изгледа подобро, подолго.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector

Лесно се мести и е достапен во 4 димензии

Заштитната прекривка одговора на душеци со висина до 30см и е достапна во 4 димензии: 90х200, 140х200, 160х200 и 180х200см. Лесно се мести благодарение на лентите на секој агол. Поради волната, прекривката може да се пере исклучиво на рака.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector
Дополнителни информации

Материјал на изработка:

  • 100% волна
Технички карактеристики
Дормео линија Timeless
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star