КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Заштитна навлака за перница 50x70

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Заштитете ја вашата перница од алергени, прашина, габи, течности и дамки. Навлаката направена од удобен, 100% памук, и полиуретанска мембрана за комплетна водоотпорна бариера.

Заштитна навлака за перница 50x70
590,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Заштитете ја вашата перница од алергени, прашина, габи, течности и дамки. Навлаката направена од удобен, 100% памук, и полиуретанска мембрана за комплетна водоотпорна бариера.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ја вашата перница и користете ја подолг временски период

Памучната заштитна навлака за перница од Дормео ви нуди целосна заштита од алергени, прашина, габи, паразити, бактерии и течности. На овој начин вие добивате одлична хигиена и заштита од алергии.

Целосна водоотпорна бариера покриена со природен памук

Неверојатно удобниот, 100% природен памук врз полиуретанска мембрана, ви нуди целосно водоотпорна бариера која ја штити перницата од течности и дамки.

Особено препорачлива за осетлива кожа

Памукот е идеален за чувствителна кожа.

Природен проток на воздух, долготрајност и сила

Памукот е силен, долготраен, а истовремено мек и многу пријатен.

Во навлаката има антибактериска заштита Silpure®

Заштитната навлака од Дормео содржи Silpure® - вие ќе уживате во придобивките од природната антибактериска заштита на среброто.

Се пере во машина на 60°C

Заштитната навлака за перница е направена од 100% памук и се пере во машина на 60°C.

Технички карактеристики
Димензија 50 x 70cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал PE, памук
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star