Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-24:00

-10% на целата сума во кошничката

-10% на целата сума во кошничката

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

IMemory S Plus Душек

Photo
Video
-20%

iMemory S Plus е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 20 см., произведен со наградуваната Octaspring® технологија. Идеален е за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

IMemory S Plus Душек

Од Редовна цена: 19.990,00 ден. До


Специјална цена: 15.992,00 ден. До

Цена на рати: 12 x 1332.67 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

iMemory S Plus е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 20 см., произведен со наградуваната Octaspring® технологија. Идеален е за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Персонализирани за вас, изработени по најнова технологија

Избор без ризик за сите оние кои не знаат кој душек е соодветен за вас, како и за парови кои не сакаат компромис кога станува збор за идеален сон.

 • Индивидуална цврстина и поддршка: можете да го одберете идеалното ниво на цврстина, удобност и поддршка.
 • Јадро со две страни: многу едноставно можете да одберете помеѓу поцврстата или помеката страна.
 • 4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка: одберете ја цврстината и поддршката согласно вашите потреби.
 • Максимална циркулација на воздух: уникатен систем на вентилација кој ви обезбедува постојан проток на воздух.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови на телото.
 • Душек со антибактериска и антиалергиска заштита, соодветна за сите оние кои патат од алергии или од астма
 • Навлака која се вади и се пере збогатена со сребрени влакна за здрава и чиста средина без бактерии, прашински грини и непријатни мириси.
 • Изолација на движењето: идеален за парови затоа што не постои трансфер на движењето.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: Вакумирано пакување во компактна кутија и достава на вашата врата.
 • Можност за плаќање на рати.

Погледнете ја внатрешноста од душекот

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  

20см.

Зона 1

Зона 2

Зона 3

Поминете прекуTap on   сликата за деталите.

 1. 3 см. висок Octaspring® слој во “S форма”

  Обезбедува 3D адаптибилност, зголемена циркулација на воздух и можност за да одберете помеѓу 2 нивоа на поддршка.

 2. Мек Ecocell® слој

  Одберете ја цврстината согласно вашите лични потреби. Синото јадро е ТВРДО и портокаловото е МЕКО

 3. Навлака со CleanEffect® заштита

  Антибактериска заштита и заштита од прашински грини.

 4. 2 см. Мемори пена проткаена во навлаката

  Таа идеално се обликува на формата на вашето тело и се прилагодува на истото.

 5. Тврд Ecocell® слој

  Одберете ја цврстината согласно вашите лични потреби. Синото јадро е ТВРДО и портокаловото е МЕКО

 6. Climalite микро влакна

  Влакна кои ја регулираат температурата и влагата и имаат антибактериска заштита како и заштита од непријатни мириси.

 7. Навлака со патент

  Навлаката може да се вади и да се пере на 60ºC.

4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка во 1 душек

Јадрото на iMemory S plus има поцврста и помека страна која може слободно да се врти, додека пак навлаката е збогатена со iMemory пена и, исто така, влијае на цврстината на душекот. Едноставно свртете ги јадрото и навлаката и добијте помека, тврда или многу тврда подлога. Во средишниот дел од душекот има слој од Octaspring® пружини во “S форма” кој ви овозможува да одберете помеѓу нивоата на поддршка.

Персонализиран душек

Со iMemory S PLUS душекот добивате персонализирана поддршка. Прилагодете го на вашето тело, на вашите потреби, на начинот на кој спиете – едноставно свртете го душекот на страна која вам ви одговара. Секогаш добивате душек 100% направен за вас.

Ревитализирачки третман

Посебен третман за ревитализација кој претставува процес е во кој ткаенината се третира со специјална течност, која содржи супстанции кои можат да генерираат електро-статичко полнење. Овој третман обезбедува душек со многу клучни придобивки:

 • го подобрува квалитетот на сонот
 • ја зголемува телесната енергија и помага во процесот на ревитализација
 • помага во релаксирање на целото тело

Спијте подобро заедно: Одличен душек за парови

Вие и вашиот партнер имате различни потреби кога станува збор за спиење. Imemory Silver plus душекот ја елиминира потребата од компромис – не само што добивате персонализиран душек, туку можете да ја персонализирате и секоја страна од душекот за да добиете соодветна полога за спиење за вас и за вашиот партнер. Вие можете индивидуално да го одберете вашето идеално ниво на цврстина, удобност и поддршка. Секогаш се прилагодува на секоја страна, па вие и двајцата можете да спиете удобно. Душеците со ширина од 160 см и повеќе имаат две одделни јадра. Сепак, душекот е еден ист кревет. Душекот е соодветен за лица со тежина над 140 кг.

Знаевте ли дека паровите кои спијат на еден дупли душек имаат подобра врска и емотивна поврзаност? Спијат подобро. Повеќе се гушкаат. Посреќни се и поздрави. Dormeo iMemory S PLUS е најдобриот душек БЕЗ ПРОЦЕП.

Местењето е брзо и едноставно

Душекот ќе го добиете вакумиран и заштитен со два слоја пластика.

 • 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој од пакувањето со ножички. Не користете нож.

 • 2

  На креветот поставете го душекот. Внимателно исечете го внатрешниот пластичен слој по рабовите и извадете го.

 • 3

  Почекајте 6 часа за вашиот душек целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Ecocell®, Octaspring® пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 20 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд, Многу тврд

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Катерина

www.dormeo.com.mk

Супер
Го одбравме овој душек бидејќи има различни подршки и различни страни во однос на мекоста и тврдината , Јас спијам на помека и сопругот на тврда страна. После долго време успеавме да се напиеме и одмориме како што треба :))

Ивана

www.dormeo.com.mk

Совршенство
Одмор за душа и тело,а што е најбитно му ја дава правилната положба на моето тело,со тоа имам убав и здрав сон.

Сања

www.dormeo.com.mk

Конечно се наспав
Конечно се разбудив одморена, без болка во половината и немам главоболка. Го препорачувам на сите кои имаат проблем со несоница. Ова е чудо! Ми се врати енергијата и немам потреба да пијам вентор за болки. Јупиии!

3 производ(и)