Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Air Select Plus Душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Хибриден, високо-квалитетен 3-зонски душек со висина од 23 см, со наградуваната Octaspring® технологија и традиционалните џебни пружини. 2 см мемори пена во навлаката. Соодветен за сите, без оглед на тежината, висината или положбата во која спиете. Навлаката се пере. 15 години гаранција.

Air Select Plus Душек
24.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Хибриден, високо-квалитетен 3-зонски душек со висина од 23 см, со наградуваната Octaspring® технологија и традиционалните џебни пружини. 2 см мемори пена во навлаката. Соодветен за сите, без оглед на тежината, висината или положбата во која спиете. Навлаката се пере. 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот

ПОДАРОК Дормео Електричен затоплувач

Специјална понуда! Со секој купен душек, добивате ПОДАРОK Дормео Електричен затоплувач.

Најдоброто што еден душек може да го понуди

 • Иновативни октаспринг пружини од 3 см за 3Д приспособливост.
 • 2 см мемори пена во навлаката за дополнителна удобност.
 • Третман со прилагодливост за динамичка терморегулација: топло во зима, пријатно во лето.
 • Суперирорна проветреност – 6 пати поголема проветреност во однос на другите душеци со пена.
 • 10 см џебни пружини за дополнителна стабилност и долготрајност.
 • 3 зони на поддршка со двојно јадро кое се менува и можност да одберете помеѓу поцврстата и помеката страна.
 • Исклучителна висина: 23 см – за максимално удобен сон.
 • Антибактериска и антиалергиска заштита. Душекот е соодветен за лица кои страдаат од астма или алергии.
 • Навлаката се вади и пере.
 • 30 ноќи тест период и 15 години гаранција.
 • Можност за плаќање на рати.

За максимална удобност душекот се прилагодува на вашето тело

Пружините од пена во душекот Дормео Air Select имаат 3Д приспособливост - се движат тродимензионално и се прилагодуваат на контурите на вашето тело. Без разлика на тоа во која положба спиете - на страна, грб или пак на стомак - секоја пружина динамично ќе ги следи контурите на вашето тело без да создава притисок.

Пружините со различно ниво на цврстина се наредени така што нудат удобност и динамична поддршка во текот на спиењето.

 • Централна зона која нуди поддршка на карличниот дел.
 • Двете надворешни зони нудат помека поддршка на рамената, лумбалниот дел како и нозете.

Двојното јадро кое се менува е совршено за парови

Кога двајца спијат на еден душек, најчесто е тешко да се најде совршениот душек бидејќи можно е едниот партнер да сака да спие на поцврст, а другиот на помек душек. Но со новиот Дормео Air Select душек тоа веќе не е проблем. Овој душек има еднинечно и двојно јадро (2 посебни јадра во душеците со димензии со 160х200 и повеќе) и истите се менуваат. Можете да го свртите согласно вашите потреби.

Може да одберете помек и поцврст душек

 • цврста страна, со поцврста Екоцел пена
 • мека страна, со мемори пена

2 нивоа на цврстина

помеко

поцврсто

Едноставно превртете го душекот и почувствувајте ја разликата. На тој начин ќе ја одберете цврстината која вам ви одговара.

Ново: Швајцарска технологија со третман на прилагодливост за динамична терморегулација

Душекот е збогатен со таканаречениот третман за прилагодливост - третман кој ќе ви помогне да спите во совршената температура. Третманот ја поттикнува природната терморегулација, па затоа зимно време ќе ви биде топло, а лето време свежо.

6 пати поголема проветреност – за исклучителна хигиена и мирен сон

Дормео Air Plus душекот дише, исто како и вие. Неговиот посебен систем на проветреност е добиен како резултат на единствената структура на пружините во форма на саќе, која му овозможува на душекот да дише и воздухот слободно циркулира низ душекот и ја спречува појавата на топлина и влага. Докажано е дека револуционерните октаспринг пружини овозможуваат 6 пати поголема циркулација за разлика од традиционалните душеци со мемори пена.

6 пати поголема проветреноство однос на душеците направени од мемори пена или парче мемори пена

Супериорна висина - за луксузен и мирен сон

Ние ги исполнуваме желбите на нашите потрошувачи и затоа направивме душек со супериорна висина од 23 см. Покрај зголемената лукзузност и удобност, висината на душекот ќе ви овозможи полесно да станувате и да легнувате на креветот.

30 дневен тест период и 15 години гаранција

Ние нудиме 30 дневен тест период. Земете го душекот, пробајте го и доколку не ви се допадне може да го вратите, а ние ќе ви ги вратиме парите. Air Select plus душекот има 15 години гаранција.

3 зонско јадро

навлака која се вади и пере

двојно јадро кое се менува

зголемена проветреност

Иновативна комбинација на удобност и поддршка за целото тело

Дормео Air Select Plus душекот е изработен од Октаспринг пружини и слој од џебни пружини. Патентираната структура на саќе нуди 3Д приспособливост и зголемена проветреност, додека дополнителниот слој на џебни пружини му дава супериорна висина, стабилност, проветреност и долготрајност.

 1. Мемори пена во навлаката: 2 см
 2. Екоцел® пена: 3 см
 3. Октаспринг® пружини: 3 см
 4. Џебни пружини: 10 см
 5. Екоцел® пена: 3 см

3 зони за поддршка за ергономска поддршка

Пружините со различно ниво на цврстина се наредени во јадрото за да може да ви дадат целосна динамична поддршка во текот на ноќта.

 • Централна зона која нуди поддршка на карличниот дел.
 • Двете надворешни зони нудат помека поддршка на рамената, лумбалниот дел како и нозете.

Антибактериска и антиалергиска заштита за поздрав и помирен сон

Во навлаката на Дормео Air Select Plus душекот има импрегнирано CleanEffect® заштита со која душекот е отпорен на бактерии и прашински грини. Нуди хигиенска и здрава средина за спиење и долготрајна и ефективна заштита.

3 зонско јадро

навлака која се вади и пере

двојно јадро кое се менува

зголемена проветреност

2 нивоа на цврстина

помеко

поцврсто

Соодветен за сите:

 • Кои сакаат повисок душек
 • Лица кои сакаат ергономски душек кој нуди максимална поддршка на ‘рбетот и се обликува според контурите на целото тело
 • Лица кои сакаат душек кој може да се менува според потребите
 • Парови кои сакаат различна цврстина на душек
 • Кои сакаат душек кој не дозволува пренесување на двжењето од едната до другата страна на креветот
 • Кои сакаат душек со анти-бактериска и антиалергиска заштита
 • Кои сакаат долготраен душек со кој ќе имаат мирен сон
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®, Мемори пена, Octaspring® пружини, Џебни пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 23 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Џебни пружини, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Прилагодлив, Малку тврд, Средно тврд

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

arijeta

www.dormeo.com.mk

arjeta-amzai@hotmail.com
naj ubaviot dyshek vo sfetot

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома