Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Air Comfort Plus Е високо-квалитетен 3-зонски душек со висина од 23 см, со наградуваната Octaspring® технологија. Цврстината може да се прилагоди од средна до тврда.  Навлаката се пере. 15 години гаранција.

Air Comfort Plus Душек
Од 20.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 1749.17 ден
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Air Comfort Plus Е високо-квалитетен 3-зонски душек со висина од 23 см, со наградуваната Octaspring® технологија. Цврстината може да се прилагоди од средна до тврда.  Навлаката се пере. 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдоброто од двата света: Пена и Џебни пружини во еден душек

 • Октаспринг пружини од пена. Со нив душекот има 3Д прилагодливост.
 • 3 см Екоцел пена и 3 см Октаспринг пружини за дополнителна удобност.
 • 3 зони на поддршка и јадро кое се менува. Ќе може да одберете помеѓу поцврстата или пак помеката страна.
 • Супериорна проветреност - 6 пати поголема проветреност за разлика од останатите душеци со пена.
 • Навлака која се вади и може да се пере.
 • Супериорна висина на јадрото 23см – за мирен и удобен сон.
 • 30 дневен тест период и 15 години гаранција.
 • Можност за плаќање на рати.

Значително повисок душек

Со дополнителниот слој од џебни пружини овој душек е значително повисок, па затоа тој нуди и поголема удобност. Бидејќи душекот е повисок многу полесно ќе може да легнете и да станете, а тоа многу ќе им помогне и на постарите лица.

3Д приспособливост

Најдоброто од сè e тоа што душекот има комбинација од 3Д приспособливи пружини од пена со структура на саќе, па така секоја од нив има посебна еластичност. Тоа значи дека без разлика на тоа дали спиете на грб, на страна или пак на стомак, секоја пружина ќе се прилагоди на контурите и движењата на вашето тело без никаков притисок и пренесување на движењето на другата страна на душекот.

Двојно јадро кое се менува за максимална удобност

Кога станува збор за површината за спиење сите имаме различни потреби и желби. Дормео Air Comfort Plus душекот е дизајниран за да може да се менува. Душекот има 2 различни нивоа на цврстина, па така ќе може да спиете на помеката или пак на поцврстата страна од душекот.

2 нивоа на цврстина

помеко

поцврсто

Пружините со различна цврстина се наредени во јадрото на душекот, на тој начин што се прилагодуваат на контурите на телото и нудат динамична поддрша во текот на ноќта. 3те зони на поддршка нудат максимална поддршка на повеќе делови од телото: главата, рамената, лумбалниот дел, колената и стапалата.

6 пати поголема проветреноство однос на душеците направени од мемори пена или парче мемори пена

Третман за прилагодување® – швајцарска технологија за динамична терморегулација

Навлаката на душекот се прилагодува на температурата и потењето на вашето тело, па така во текот на зимата ќе ви биде топло, а во текот на летото посвежо. Душекот ја контролира температурата и вашата средина за спиење е секогаш удобна и прилагодена на вашите потреби.

Едноставен начин на одржување, навлака која може да се пере

За да го продолжите векот на вашиот душек, навлаката може да се вади и пере на 40°C.

30 дневен тест период и 15 години гаранција

Ние нудиме 30 дневен тест период. Земете го душекот, пробајте го и доколку не ви се допадне може да го вратите, а ние ќе ви ги вратиме парите. Дормео Air Comfort plus душекот има 15 години гаранција.

висина од 23см.

3 зонско јадро

навлака која може да се вади и пере

двојно јадро кое се мену

зголемена проветреност

Октаспринг® пружини и џебни пружини– максимален луксуз и целосна поддршка и удобност за вашето тело

Dormeo Air Comfort Plus душекот е направен од Октаспринг® пружини и слој од џебни пружини. Патентираните џебни пружини во форма на саќе нудат одлична 3Д приспособливост и зголемена проветреност, што овозможува поддршка на целото тело, максимална удобност и свежа средина за спиење. Со дополнителниот слој од џебни пружини душекот е проветрен, повисок, постабилен и подолготраен.

 1. Екоцел® пена: 3 см
 2. Октаспринг® пружини: 3 см
 3. Eкоцел® пена: 3 см
 4. Џебни пружини: 10 см
 5. Екоцел® пена: 3 см

3 зони за прилагодлива ергономска поддршка

Пружините со различно ниво на цврстина се наредени на начин кој ќе ви обезбеди максимална удобност и динамична поддршка во текот на спињето.

 • Централната зона нуди поддршка на карличниот дел и половината.
 • Две надворешни зони кои им нудат мека поддршка на рамената, половината и нозете.

висина од 23см

3 зонско јадро

навлака која се вади и пере

двојно јадро кое се менува

зголемена проветреност

2 нивоа на цврстина

помеко

поцврсто

Соодветен за:

 • Сите кои сакаат повисок душек
 • Сите кои сакаат ергономски душек кој ќе им даде максимална поддршка на ‘рбетот и сите останати делови од телото
 • Сите кои сакаат душек со јадро кое може да се менува за да ја одберат посакуваната цврстина
 • Сите кои сакаат душек кој не дозволува пренесување на двжењето од едната до другата страна на креветот
 • Сите кои сакаат долготраен душек со кој ќе имаат мирен сон
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®, 3см. Octaspring® пружини, 10см. џебни пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 23 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Џебни пружини
Навлака која се пере Да
Цврстина Прилагодлив, Средно тврд, Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома