Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Fresh Prima Душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Fresh Prima душекот е високо – квалитетен, 3-зонски, средно цврст душек со висина од 18 см. Тестиран и со сертификат од наградуваната Octaspring® технологија. Во навлаката има мемори пена и се пере.  60 дена тест период и 15 години гаранција.

Fresh Prima Душек
Од 16.990,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Fresh Prima душекот е високо – квалитетен, 3-зонски, средно цврст душек со висина од 18 см. Тестиран и со сертификат од наградуваната Octaspring® технологија. Во навлаката има мемори пена и се пере.  60 дена тест период и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Високо квалитетен душек со 3 зони кој ќе ви даде неверојатна поддршка. 2 см мемори пена во навлаката која совршено се прилагодува на телото.

 • Ниво на цврстина: душекот не е цврст, не е мек, туку ви дава соодветна поддршка. Оние кои спијат на страна и на грб ќе го обожаваат.
 • Свежина: специјален систем за проветрување кој нуди постојан проток на воздух.
 • Вкупна висина: 18 см. Висината на јадрото е 16 см, а во навлаката има 2 см мемори пена за поголема удобност.
 • 3 зони на удобност за максимална поддршка на различни делови од телото.
 • Навлака која се вади и пере за здрава и чиста средина за спиење без бактерии, прашински грини и непријатни миризби.
 • Антибактериска и антиалергиска заштита, соодветен за луѓе кои имаат проблеми со астма или алергии.
 • 30 дневен тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: вакуумски спакуван.
 • Можност за плаќање на рати.

Совршена цврстина и совршена свежина

Душекот е изработен од комбинација на материјали кои му даваат соодветна поддршка на грбот - за совршена цврстина и материјали кои му овозможуваат на вашето тело да дише - за совршена свежина. Двата слоја на Eкоцел® пена нудат одлична удобност во текот на спиењето и се прилагодуваат на телото. Наградуваната Октаспринг технологија која се прилагодува и движи заедно со вашето тело се срцето на овој душек. Екоцел® пената и специјалниот систем на проветреност на Октаспринг® нуди постојан проток на воздух и вашата средина за спиење ќе биде свежа секоја ноќ. Благодарение на специјалната структура нема пренесување на движењето преку душекот. Душекот е соодветен за лица со телесна тежина до 140 кг.

Антибактериска и антиалергиска заштита со навлака која се пере

Луксузната мемори пена во навлаката совршено ќе се прилагоди на вашето тело. Таа е исклучитело хигиенска. Во меката ткаенина има вткаени посребрени влакна кои се третирани со CleanEffect® Silver третман. Тој совршено ги одбива прашинските грини и спречува појава на бактерии и непријатни миризби. Навлаката лесно се вади па вие ќе може да ја перете кога и да посакате.

30 дневен тест период и 15 години гаранција

Ние Ви даваме 30 дневен тест период. Купете го душекот, пробајте го и доколку не Ви се допадне ние ќе ви ги вратиме парите без да поставуваме дополнителни прашања. Душекот Фреш Прима има гаранција од 15 години.

Фреш Прима душекот е изработен од високо квалитетни материјали кои се споени за да ви пружат максимална средина за спиење:

 1. Во ткаенината на навлаката има втакено посребрени влакна и самата ткаенина е третирана со CleanEffect® Silver третман за да ви обезбеди свежина и антибактериска заштита.
 2. 2 см мемори пена која совршено ќе се прилагоди на вашето тело за мека поддршка.
 3. Екоцел® пена за максимална поддршка и удобност.
 4. Октаспринг® технологија со 3D приспособливост – сите Октаспринг пружини се движат независно една од друга, па така душекот е цврст, но флексибилен за максимална удобност.
 5. Душекот има 4 рачки со кои ќе може лесно да го кренете душекот и да го пренесете.

4 лесни чекори за отпакување и поставување на душекот

 • Внимателно исечете ја надворешната кеса и внимавајте да не ја исечете и пластичната кеса од душекот. Се препорачува да не користите нож.

 • Одмотајте го душекот на креветот.

 • Внимателно исечете ја кесата по рабовите и гледајте како душекот полека се крева. Извадете ја кесата.

 • Оставете го душекот 6 часа да се формира.

Дормео Фреш Прима душекот се препорачува за:

 • сите кои сакаат душек кој нуди одлична поддршка,
 • сите кои сакаат ергономски душек кој ќе му даде одлична поддршка на грбот, ‘рбетот, главата, вратот и други делови од телото,
 • сите кои сакаат душек со анти-бактериска заштита и душек кој ја спречува појавата на прашински грини и за лица кои се склони на алергии,
 • млади деца поради природните придобивки на среброто и добрата поддршка,
 • лица со телесна тежина над 140 кг.
Технички карактеристики
Јадро Слоеви од пена: полиуретанска пена (Ecocell®), Слој со пружини: 100% полиуретански пружини (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Материјал: 96% полиестер, 3% памук, 1 % памук (посребрени влакна)
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,9

20 рецензии

1-10 of 20

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

03old

www.dormeo.cz

одличен
Поздрав до сите кои го купиле Fresh Prima душекот, можам да го препорачам. Подарокот ми беше испратен автоматски со нарачка на интернет.

Hana

www.dormeo.cz

Fresh Prima душек
Купив Fresh Prima душек и многу сум задоволен.

Zuzana

www.dormeo.sk

Соодветни димензии?
Здраво, би сакал да прашам дали душекот со димензии 180x200 одговара на кревет со димензии 174x197. На креветот имаме цела даска, па дали мора да направиме отвори за циркулација на воздух? Ви благодарам. Сузана.

Gintarė

www.dormeo.lt

Одличен производ
Го добивме долгоочекуваниот душек. Не можеме да му се изнарадуваме. Одличен е за децата. Ви благодарам многу

Anita és Róbert

www.dormeo.hu

Едноставно одличен
Го пробав дома кај мој пријател и веднаш си купив еден и за себе. Го обожувам!

Orsi

www.dormeo.hu

Тестимонијал
Драг Дормео, навистина би сакал да ви се заблагодарам за овој супер душек! Масивен е и навистина е задоволство е да спиеш на него! Моите болки во р`бетот веќе ги нема! Ви благодарам многу за сè!

Doma

www.dormeo.sk

Го препорачувам душекот
Го препорачувам душекот на сите, го купив и за ќерка ми.

Pablo KNM

www.dormeo.sk

ОК
Досега супер е.

Kikuš

www.dormeo.sk

Одличен
Одличен е, го препорачувам душекот.

Betka

www.dormeo.sk

Одличен за мојот грб
Го видов и го пробав душекот во една од вашите продавници и потоа го нарачав. Одлично ми одговара на грбот. Се надеваме дека ќе не служи долго време.

1-10 of 20

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома