Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

IMemory Silver Душек

Photo
Video

iMemory silver е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 18 см. Јадрото се врти и душекот е идеален за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

IMemory Silver Душек
Од 15.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 1332.5 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

iMemory silver е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 18 см. Јадрото се врти и душекот е идеален за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 дена тест период

  Ви нудиме 30 дена тест период за да ги осетите придобиките од IMemory Silver Душекот.

 • 15 години гаранција

  Издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција. Тоа се 5.470 утра во кои ќе се будите наспани и задоволни.

 • 100% безбедно купување

  Купувањето на нашите сајтови е 100% безбедно. Едноставно нарачајте и нашите оператори ќе ве контактираат наскоро.

Високо квалитетен душек за секого

iMemory Silver душекот е совршено решение за секого, со прилагодлива цврстина која гарантира дека ќе спиете удобно, без оглед каков душек сакате.

 • Јадро кое се врти и на тој начин со едноставното превртување на душекот можете да ја прилагодите тврдоста на своите потреби.
 • 4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек: помалку тврдо, средно тврдо, тврдо и многу тврдо.
 • Висина: 18 см. - 15 см. со 3 см мемори пена во навлаката за поголема удобност.
 • 3 комфорни зони за потпора на различни делови од телото
 • Јадро со 3 зони за поголема потпора на телото и релаксација
 • Навлаката се вади и може да се пере во машина на 60º C. Сребрени влакна проткаени во навлаката со што душекот е антиалергиски.
 • Двојните душеци се составени од една преслека за душек и две одделени јадра за душек, за партнерите да можат да го подесат степенот на тврдост според своите потреби.
 • Издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција
 • Пакување: Вакумиран и спакуван во картонска кутија за лесен транспорт.
 • Можност и за плаќање на рати.

Јадро кое се врти и 4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек

Јадрото на iMemory Silver е составено од потврда и помека страна која едноставно може да ротира, додека прекривката со мемори пена овозможува максимална удобност. Сè што треба да направите е да го отворите патентот и да го наместите јадрото како што Вам ви одговара. Дополнително, душеците со широчина поголема од 140 сантиметри се составени од две одделни јадра, што значи дека секој партнер може да ја адаптира својата половина од душекот според своите желби.

Надолжен пресек на iMemory Silver

Поминете со курсорот прекуTap on   за повеќе информации за внатрешноста на душекот.

 1. Навлака со патент

  Навлака која може да се вади и да се пере на 60º C - температура која ги уништува прашинските грини.

 2. Внатрешно јадро

 3. 15 см. променливо јадро

  Одберете го правилниот степен на тврдост на Вашиот душек! Помека (портокалова) или потврда (сина)

 4. 4 рачки за леснен транспорт и ротирање

 5. Слој на анти-алергиски силиконски влакна

 6. iMemory пена 2 см.

  Дополнително додадени сребрени влакна за терморегулација и антибактериски ефект.

 7. Climalite преслеката и влакна со сребрена облога

  Навлака со термо-регулирани и анти-алергиски карактеристики.

 8. Јадро со CleanEffect заштита

  Отворената ќелијна структура на јадрото и Climalite преслеката на душекот, чија ткаенина има исклучителна карактеристика лесно да се суши и да ја испарува влагата.

Упатство за поставување

Дормео душеците се Вакумирани и спакувани во картонска кутија за бесбеден и лесен транспорт.

 • Внимателно отстранете ја едната (горна) најлонската заштита со ножици. Не употребувајте нож.

 • Отворете го душекот и поставете го на креветот. Внимателно отстранете ја и втората најлонска заштита.

 • Оставете 6 часа душекот да се оформи и да ја добие потребната висина.

 

Дознајте како душекот iMemory Silver го разубави секојдневието на семејството Пајовиќ!

Погледнете го видеото
Дополнителни информации

Душекот е погоден за:

 • сите, без разлика на омилената положба за спиење
 • луѓето кои имаат болки во грбот, долниот дел од грбот и нозете, поради природата на нивната работа
 • тие што страдаат од алергии и астма
 • тие што имаат тенденција да се препотуваат, бидејќи среброто помага во спречувањето на појавата и развојот на нерпијатни миризби
 • тие што сакаат производ направен 100 проценти од разградливи материјали, и
 • сите што бараат место за спиење кое е анти-бактериско и анти-статичко
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака влакна обложени со сребро и climalite влакна
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,9

45 рецензии

11-20 of 45

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Here

www.dormeo.sk

13.5.2017

Грбот не ме боли
Спијам подобро, се будам одморен и немам болки во грбот и рацете.

Estera

www.dormeo.sk

13.5.2017

Нема болки во зглобовите
По првата ноќ, ме болеше целото тело. Оттогаш спиеме неверојатно добро. Ја користиме помеката страна. Веќе немам болки во зглобовите.

Blanche

www.dormeo.cz

24.4.2017

Го имам веќе еден месец и одличен е, конечно не морам да се будам секојпат кога ќе сакам да се завртам. Јас спијам на помеката страна, ми одговара. Не требаше да се двоумам толку долго време, ќе се спасев од сите тие бессони ноќи.

Ľubica

www.dormeo.sk

13.4.2017

iMemory
Здраво, тукушто го купив душекот iMemory Silver. Имаме нов кревет со дрвени летвички. Вработените во продавницата не уверија дека душекот може да се постави на дрвени летвички. Дали е тоа точно? Првата ноќ помината на овој душек беше во ред. Ви благодарам. Љубица.

max

www.dormeo.cz

07.4.2017

Го купив денес, и ќе го тестирам следните недели. Дизајнот е многу убав, а останатите карактеристики ќе ги тестирам со мојот грб на кој имам правено 4 операции.

Zlata Plzen

www.dormeo.cz

06.4.2017

Мислам дека за овој душек не се потребни коментари. Го имам веќе 6 години. Пред скоро време правев операција на ’рбетот и супер е. Го купив и за моите внуци.

Eva

www.dormeo.sk

03.3.2017

Неверојатна можност да се бира меѓу помеката и потврдата страна, антибактериска навлака која се пере. го видов душекот на реклама како и на вашата детална интернет страна на која го одбрав производот кој е соодветен за проблемите со здравјето кои ги имаме. Досега, задоволен сум и мислам дека нема да го вратам.

J

www.dormeo.sk

03.3.2017

Решив да го купам душекот затоа што можете да бирате помеѓу различни нивоа на цврстина, има антибактериска навлака и може да се јкористи на подлога за душек на струја. Досега, задоволни сме.

ivana

www.dormeo.sk

03.3.2017

Максимално задоволство.

zlatacek

www.dormeo.cz

30.12.2016

Ги имам овие душеци повеќе од 6 години и купив наддушек за моите ќерки. Спијам добро и без болки во грбот. З. Пилсен.

11-20 of 45