Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

IMemory Silver Душек

Photo
Video

iMemory silver е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 18 см. Јадрото се врти и душекот е идеален за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

IMemory Silver Душек
Од 15.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 1332.5 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

iMemory silver е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 18 см. Јадрото се врти и душекот е идеален за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 дена тест период

  Ви нудиме 30 дена тест период за да ги осетите придобиките од IMemory Silver Душекот.

 • 15 години гаранција

  Издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција. Тоа се 5.470 утра во кои ќе се будите наспани и задоволни.

 • 100% безбедно купување

  Купувањето на нашите сајтови е 100% безбедно. Едноставно нарачајте и нашите оператори ќе ве контактираат наскоро.

Високо квалитетен душек за секого

iMemory Silver душекот е совршено решение за секого, со прилагодлива цврстина која гарантира дека ќе спиете удобно, без оглед каков душек сакате.

 • Јадро кое се врти и на тој начин со едноставното превртување на душекот можете да ја прилагодите тврдоста на своите потреби.
 • 4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек: помалку тврдо, средно тврдо, тврдо и многу тврдо.
 • Висина: 18 см. - 15 см. со 3 см мемори пена во навлаката за поголема удобност.
 • 3 комфорни зони за потпора на различни делови од телото
 • Јадро со 3 зони за поголема потпора на телото и релаксација
 • Навлаката се вади и може да се пере во машина на 60º C. Сребрени влакна проткаени во навлаката со што душекот е антиалергиски.
 • Двојните душеци се составени од една преслека за душек и две одделени јадра за душек, за партнерите да можат да го подесат степенот на тврдост според своите потреби.
 • Издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција
 • Пакување: Вакумиран и спакуван во картонска кутија за лесен транспорт.
 • Можност и за плаќање на рати.

Јадро кое се врти и 4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек

Јадрото на iMemory Silver е составено од потврда и помека страна која едноставно може да ротира, додека прекривката со мемори пена овозможува максимална удобност. Сè што треба да направите е да го отворите патентот и да го наместите јадрото како што Вам ви одговара. Дополнително, душеците со широчина поголема од 140 сантиметри се составени од две одделни јадра, што значи дека секој партнер може да ја адаптира својата половина од душекот според своите желби.

Надолжен пресек на iMemory Silver

Поминете со курсорот прекуTap on   за повеќе информации за внатрешноста на душекот.

 1. Навлака со патент

  Навлака која може да се вади и да се пере на 60º C - температура која ги уништува прашинските грини.

 2. Внатрешно јадро

 3. 15 см. променливо јадро

  Одберете го правилниот степен на тврдост на Вашиот душек! Помека (портокалова) или потврда (сина)

 4. 4 рачки за леснен транспорт и ротирање

 5. Слој на анти-алергиски силиконски влакна

 6. iMemory пена 2 см.

  Дополнително додадени сребрени влакна за терморегулација и антибактериски ефект.

 7. Climalite преслеката и влакна со сребрена облога

  Навлака со термо-регулирани и анти-алергиски карактеристики.

 8. Јадро со CleanEffect заштита

  Отворената ќелијна структура на јадрото и Climalite преслеката на душекот, чија ткаенина има исклучителна карактеристика лесно да се суши и да ја испарува влагата.

Упатство за поставување

Дормео душеците се Вакумирани и спакувани во картонска кутија за бесбеден и лесен транспорт.

 • Внимателно отстранете ја едната (горна) најлонската заштита со ножици. Не употребувајте нож.

 • Отворете го душекот и поставете го на креветот. Внимателно отстранете ја и втората најлонска заштита.

 • Оставете 6 часа душекот да се оформи и да ја добие потребната висина.

 

Дознајте како душекот iMemory Silver го разубави секојдневието на семејството Пајовиќ!

Погледнете го видеото
Дополнителни информации

Душекот е погоден за:

 • сите, без разлика на омилената положба за спиење
 • луѓето кои имаат болки во грбот, долниот дел од грбот и нозете, поради природата на нивната работа
 • тие што страдаат од алергии и астма
 • тие што имаат тенденција да се препотуваат, бидејќи среброто помага во спречувањето на појавата и развојот на нерпијатни миризби
 • тие што сакаат производ направен 100 проценти од разградливи материјали, и
 • сите што бараат место за спиење кое е анти-бактериско и анти-статичко
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака влакна обложени со сребро и climalite влакна
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,9

45 рецензии

21-30 of 45

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Mona

www.dormeo.cz

06.12.2016

По речиси 4 месеци употреба многу сум задоволен, одличен квалитет.

Pirkeja

www.dormeo.lt

07.11.2016

душек
Неодамна го купив овој душек и многу сум задоволна што токму така решив. Иако, не ми се допаѓа неговиот мирис. Нема идеа како да се ослободам од тој мирис.

marta

www.dormeo.cz

29.10.2016

Ги користам овие душеци повеќе од 4 години и ги купив и за домот на мојот син. Точно е тоа што е напишано за нив. За прв пат се сретнав со вистинска реклама. Тие се одлични!!!

Sonata

www.dormeo.lt

26.10.2016

Добар производ
Ни се допадна и порачавме. Ќе видиме колку долго ќе не служи. Се надевам, многу долго. :)

Alena

www.dormeo.cz

18.10.2016

Го препорачувам на сите кои сеуште се двоумат дали да го купат или не. Душекот е одличен. Веќе не се ни сеќавам како е да се будиш со болки во грбот. Одлична инвестиција која не само што се исплаќа, туку и ви се враќа во форма на добар квалитетен сон.

Ingrida Valskienė

www.topshop.lt

30.8.2016

Го препорачувам
Го пробавме во салонот, па наскоро ќе го купиме. :)

Violeta Simanoniene

www.topshop.lt

30.8.2016

изгледа одлично
Размислувам да си го набавам овој душек...

svetlana barzdiene

www.topshop.lt

30.8.2016

Го препорачувам
Светлана: Навистина е добро решение за оние со различни потреби. Ако едниот сака да спие на помек душек, а другиот - на поцврст, овој душек е единствениот избор!

Robertas Savickas

www.topshop.lt

30.8.2016

Ќе си го купам
Планирам да го нарачам. Кога ќе го пробам, ќе ви кажам.

Gediminas Maleckas

www.topshop.lt

30.8.2016

Планирам да си го купам
Сеуште не сум го пробал, но слушнав добри препораки, па би сакал да го нарачам.

21-30 of 45