Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Gymbit Maxi-Glider 360 Фитнес справа

Photo
Video

Gymbit Maxi-Glider 360 ви обезбедува комбинација од традиционални елиптични движења и вежби за мускулна сила, без притисок врз зглобовите. Оваа справа се склопува, има 4 нивоа на отпор и е одлична за почетници и за професионалци.

Специјална понуда само за првите 100 купувачи - ПОДАРОК Gymbit Wonder Arms Фитнес справа за раце.
Gymbit Maxi-Glider 360 Фитнес справа
10.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Gymbit Maxi-Glider 360 ви обезбедува комбинација од традиционални елиптични движења и вежби за мускулна сила, без притисок врз зглобовите. Оваа справа се склопува, има 4 нивоа на отпор и е одлична за почетници и за професионалци.

Дознајте повеќе
Детали за производот

ПОДАРОК Gymbit Wonder Arms Фитнес справа за раце

Специјална понуда само за првите 100 купувачи! Нарачајте Gymbit Maxi-Glider 360 Фитнес справа и добијте ПОДАРОК Gymbit Wonder Arms Фитнес справа за раце во вредност од 1.490 ден.

Maxi-Glider за различни вежби

За правилно слабеење потребна е комбинација од неколку вежби за сите мускулни групи. Затоа ви го претставуваме Gymbit Maxi-Glider 360 - повеќенаменско фитнес решение.   

Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360 Gymbit Maxi-Glider 360

Максимална ефикасност

Gymbit Maxi-Glider 360 има вградено дигитален дисплеј кој ги следи:

 • Согорените калории
 • Времето на вежбање
 • Пулсот
 • Бројот на движења
 • Брзината на движење

Исто така има и практичен држач за iPad или мобилен телефон.

Gymbit Maxi-Glider 360

4 движења и 4 нивоа на отпор

Вежбите се прават со 4 различни движења: лизгање, ротирање, скијање и делење, додека пак отпорот можете да го прилагодите на 4 нивоа. Maxi-Glider е справа соодветна за почетници и професионалци. 

Максималната дозволена тежина на корисник е 110 кг.
Gymbit Maxi-Glider 360
Gymbit Maxi-Glider 360

Кардио вежби и вежби за зајакнување на мускулите

Можете да ги комбинирате вежбите додека сте на справата:

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Лизгање 

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Клекнување

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Ротација

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Скијање

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Делење

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Навалување

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Странично поткревање на нозете

 • Gymbit Maxi-Glider 360

  Двојна ротација

Технички карактеристики
Димензија ширина x висина x должина: 700см. x 1450см. x 100см.
Максимална тежина на корисник 110 кг.
Тежина 22,0 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star