Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Gymbit Vibroshaper Апарат за вежбање

Photo
Video

Високо квалитетниот Gymbit Vibroshaper уред ви помага да согорите калории и да го затегнете вашето тело. Тој користи софистицирана осцилирачка технологија која помага да се согорат маснотиите и побрзо и побезбедно да се изгубат килограми. Тој има 3 нивоа на интензитет, 50 контракции на мускули, 99 различни команди за брзини и едно парче опрема. Потребни се само 10 минути вежбање дневно.

Gymbit Vibroshaper Апарат за вежбање
14.990,00 ден.
Цена на рати: 12 x 1249.17 ден
12.990,00 ден. Клуб 5*
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Високо квалитетниот Gymbit Vibroshaper уред ви помага да согорите калории и да го затегнете вашето тело. Тој користи софистицирана осцилирачка технологија која помага да се согорат маснотиите и побрзо и побезбедно да се изгубат килограми. Тој има 3 нивоа на интензитет, 50 контракции на мускули, 99 различни команди за брзини и едно парче опрема. Потребни се само 10 минути вежбање дневно.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Помалку труд, побрзи резултати

Со Vibroshaper ќе постигнете брзи резултати благодарение на технологијата на осцилација со која добивате 50 мускулни контракции во секунда. Со овој неверојатен систем за вежбање имате и многу други придобивки, како што се: помал напор, помала болка и минимална можност за повреди.

Како работи Vibroshaper?

Оваа технологија е првенствено развиена за спортистите со цел зголемување на нивната ефикасност. Мултидимензионалните вибрации на плочата го активираат “стрес рефлексот“ - неверојатно брза контракција на мускулите која го подобрува ефектот на вежбите. Вибрациите пенетрираат длабоко во мускулите и влијаат на зајакнување на мускулите и зацврстување на кожата. Истовремено, нема никаков притисок врз зглобовите, лигаментите и коските. 

Користете го за пасивни вежби:

Застанете, седнете или легнете на оваа справа и не правете ништо, а истовремено слабејте.

Вклучете ја во редовните вежби за подобри резултати:

Вклучете го Vibroshaper во секојдневните вежби.

Вежби за целото тело

Vibroshaper нуди 3 нивоа на интензивни, мултидимензионални вибрации кои стимулираат до 50 контракции во секунда и 99 различни брзини за вежбање со кои следуваат брзи резултати. Со овој неверојатен производ вие можете да:

 • ги тонирате и обликувате мускулите на целото тело
 • ги дефинирате мускулите преку осцилација
 • ги зајакнете проблематичните области на вашето тело
 • ја подобрите циркулацијата
 • го намалите заморот
 • ја зголемите густината на коските
 • го подобрите метаболизмот
 • го зачувате здравјето на зглобовите, лигаментите и коските

Максимална дозволена тежина на корисник: 100 кг.

Соодветна за почетници и професионалци

Едноставна за користење и складирање

Технички карактеристики
Димензија 62.5 см. x 38.5 см. x 12 см. (Должина X Ширина X Височина)
Максимална тежина на корисник 100 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star