Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Simple flex летвичките се состојат од 20 еластични летвички од бреза. Тие ви нудат цврста поддршка со точки на адаптација на вашето тело во текот на спиењето. Simple flex се соодветни за кревети со должина од 190 и 200см. Многу едноставни за склопување.

Simple Flex Летвички

Од Редовна цена: 2.650,00 ден. До


Специјална цена: 429,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Simple flex летвичките се состојат од 20 еластични летвички од бреза. Тие ви нудат цврста поддршка со точки на адаптација на вашето тело во текот на спиењето. Simple flex се соодветни за кревети со должина од 190 и 200см. Многу едноставни за склопување.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Добијте до 30% повеќе удобност и одржувајте го вашиот душек свеж

Кога станува збор за удобноста во спиењето, летвичките се незаменливи. Дормео Симпл Флекс летвичките содржаат 20 летвички кои ви обезбедуваат цврста поддршка и можност за целосна адаптација на вашето тело за време на спиењето.

Со нив добивате дури до 30% поголема удобност благодарение на еднаквата дистрибуција на телесната тежина, ергономската положба на телото и оптималната циркулација на воздух со што се спречува создавањето на влака во душекот.

Главни предности:

 • 20 летвички
 • до 30% поголема удобност
 • цврста поддршка и оптимална прилагодливост
 • адаптација на телото, еднаква дистрибуција на телесната тежина
 • ергономска положба на спиење
 • обезбедува оптимална циркулација на воздух
 • го продолжува животот на вашиот душек
 • подготвени за употреба без склопување

Соодветни се за:

 • За сите оние кои бараат поголема удобност во спиењето
 • За оние кои имаат Дормео душек

Технички карактеристики
Димензија 70-120 см x 190-200 см
Дополнителни карактеристики Соодветно за дупол кревет.
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 140 кг
Материјал birch polywood

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома