Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Љубов и секс

1-10 of 118

 • 3 најомразени женски навики

  3 најомразени женски навики

  Секој маж е различна личност со различни размислувања, но постојат одредени нешта кои се заеднички за целиот род. Тука спаѓаат и женските навики кои ги мразат сите мажи.

  Прочитајте повеќе 
 • Ве побара за жена, и сега што

  Ве побара за жена, и сега што

  Конечно дојде и тој ден – тој клекна на колена, го отвори кутивчето со најубавиот прстен нa светот (за вас) и го постави магичното прашање! Можеби ситуацијата и не била баш ваква, меѓутоа прашањето е тоа и вие секако дека сте кажале ДА. И сега што понатаму?

  Прочитајте повеќе 
 • Типови мажи со кои веднаш треба да раскинете

  Типови мажи со кои веднаш треба да раскинете

  Сигурни сте дека врската во која се наоѓате е дисфункционална на одреден начин, но не сакате да ја прекинете, бидејќи мислите дека тој е сладок или дека можеби ќе зажалите за одлуката. Време е да престанете. Доколку мажот со кој сте во врска спаѓа во еден од следниве 7 типови, веднаш раскинете со него!

  Прочитајте повеќе 
 • Како смартфонот ви ја уништува врската

  Како смартфонот ви ја уништува врската

  Дали некогаш ви се случило толку да се загледате во својот смартфон, во нешто што е многу важно и мора да биде прочитано токму во тој момент што не сте забележале дека партнерот се обидува да воспостави физички контакт или има потреба од интимност? Ако одговорот е да, тогаш не сте сами.

  Прочитајте повеќе 
 • Што не смеете да правите ако сакате здрав сексуален живот

  Што не смеете да правите ако сакате здрав сексуален живот

  Голем број парови што на почетокот имале здрав сексуален живот, по некое време доаѓаат до врска во која сексуалниот живот едвај постои. Доколку не сакате и вам да ви се случи истото, треба да ги избегнувате следниве нешта.

  Прочитајте повеќе 
 • 6 начини на кои бакнувањето ве прави посилни

  6 начини на кои бакнувањето ве прави посилни

  Редовното бакнување не е само начин на кој паровите стануваат поблиски и поинтимни, туку оваа романтична активност има влијание и врз физичкото здравје...

  Прочитајте повеќе 
 • 6 малку познати факти за Св. Валентин

  6 малку познати факти за Св. Валентин

  Св. Валентин е денот во годината кога сите застануваат и забораваат на своите хаотични распореди и се посветуваат на љубовта и романтиката. Без разлика дали сте безнадежен романтичар или циник, сигурно не сте ги знаеле овие 6 факти за празникот на љубовта.

  Прочитајте повеќе 
 • Идеи за прослава на Св. Валентин

  Идеи за прослава на Св. Валентин

  За најголем дел од жените, Св. Валентин е важен момент од годината, па затоа, што и да планирате за празникот на вљубените оваа година, потрудете се тоа да биде незаборавно. Тоа не мора да чини цело богатство или да биде премногу опсежно, најважно е таа да се чувствува како најважната личност на светот. Ако сѐ уште немате идеја, прочитајте ги нашите предлози.

  Прочитајте повеќе 
 • Активности за вљубени кога сте болни

  Активности за вљубени кога сте болни

  Во сезоната на грипови и настинки постојат добри шанси да се разболите, заедно со вашиот партнер. А, кога ќе се разболите, сигурно не се чувствувате секси, што не значи дека романсата не може да продолжи. Искористете го времето што ќе го поминете заедно дома за некоја од следните активности.

  Прочитајте повеќе 
 • 7 чекори до нова љубов во 2013

  7 чекори до нова љубов во 2013

  Дали една од вашите новогодишни желби беше да пронајдете љубов во 2013 година? Ако е така, тогаш ви пренесуваме 9 чекори со кои полесно ќе ја остварите желбата.

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 118