Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Top Shop Magic Tracks Детска патека за тркање

Photo
Video
-34%

Најпознатиот детски сет конечно и кај нас! Magic Tracks - патеката за тркање е нов сет кој вклучува патека и автомобил за возење. Патеката може да се витка и заоблува во секоја форма и секој правец. Патеката, исто така, и свети во мракот и има 4 весели бои, додека пак автомобилот има 5 ЛЕД сијалички кои прават вистинска забава во детската соба.

Top Shop Magic Tracks Детска патека за тркање

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Најпознатиот детски сет конечно и кај нас! Magic Tracks - патеката за тркање е нов сет кој вклучува патека и автомобил за возење. Патеката може да се витка и заоблува во секоја форма и секој правец. Патеката, исто така, и свети во мракот и има 4 весели бои, додека пак автомобилот има 5 ЛЕД сијалички кои прават вистинска забава во детската соба.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Играчка на годината: патека за тркање која свети во мракот

Magic Tracks - патеката за тркање е нов сет кој вклучува патека и автомобил за возење. Патеката може да се витка и заоблува во секоја форма и секој правец. Патеката, исто така, и свети во мракот и има 4 весели бои, додека пак автомобилот има 5 ЛЕД сијалички кои прават вистинска забава во детската соба.  

Оваа уникатна патека за тркање е направена од 220 дела со должина од 3,3 метри, кои многу едноставно се спојуваат еден со друг во сите комбинации на бои. Формата на патеката можете многу лесно да ја менувате.

Одлична забава за целото семејство!

Автомобил за тркање со 5 ЛЕД светилки

Откако ќе ја склопите патеката време е за трка! Magic Tracks сетот вклучува и 1 црвен автомобил на батерии.  

Направен е од проѕирен материјал и има 5 ЛЕД светилки.

Автомобилот работи со 3ААА батерии кои се во посебен дел, и капакот може да се отвори само со шрафцигер. 

Вистинската магија се случува кога ќе го изгасите светлото

Magic Tracks сетот создава магија кога ќе го изгасите светлото. Веселите бои светат во мракот и вашите деца ќе уживаат во играта.

Додека автомобилот поминува, ЛЕД светилките ја осветлуваат патеката што дава дополнителна магија на целата игра.  

Неограничени можности за игра - патеката никогаш нема да има иста форма!

Magic Tracks ви нудат часови и часови забава во комбинација на бои и форми. Можностите се неограничени!

 • Деловите се спојуваа Направете патека за тркање за неколку секунди

 • Форма на змија Magic Tracks патеката може да се витка и обликува во секој правец

 • Свиткајте ја за 360˚ Направете круг и автомобилот ќе се движи во внатрешниот дел.

 • ЛЕД светилки Автомобилот има 5 светилки кои ја осветлуваат патеката додека тој поминува

 • 1 лист со лепенки за автомобилот Направете го автомобилот поинтересен со лепенките кои ги добивате во пакетот

 • Патеката се витка во ролна За брзо и едноставно складирање

Одличен роденденски подарок

Мagic Tracks сетот е одличен подарок за најмалите на возраст над 3 години. 

Можете да го ставите под кревет, под маса, можете да создавате патеки во сите форми! И откако се ќе биде подготвено - изгасете го светлото и уживајте во магијата!    

Дополнителни сетови достапни за вас!

Дополнителни информации

Сетот вклучува

 • 220x Magic Tracks делови за патеката (3,3м)
 • 1x Црвен автомобил со ЛЕД светилка
 • 1x Сет од 78 лепенки
 • 1x Упатство за употреба

Автомобилот работи на: 3 AAA батерии (не се вклучени во комплетот)
Возраст: над 3 години
Материјал: пластика

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики 3 AAA батерии (не се вклучени во пакетот); За возраст над 3 години
Материјал пластика

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,95

31 рецензии

1-10 of 31

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ingrida

www.topshop.lt

07.12.2017

патека
Ја имаме лентата, нашето дете секој ден си игра со неа :) и не може да ја згазнете ноќе затоа што свети

Ela

www.topshop.pl

02.12.2017

Одлична лента!
Го купив за син ми, за Нова година. Го склопивме за проверка и едвај го чекаме Дедо Мраз. Одлична забава! Купивме и уште еден сет, па ќе си има повеќе за играње.

IRČA

www.topshop.sk

19.11.2017

Иренка
Ја купив за моите внуци. Без навистина среќни и изненадени кога го отворија пакетот. Многу се возбудени, особено кога е темница и играчката свети. Оваа играчка навистина им го задржа вниманието, многу си играат со неа, па мораме често да ги менуваме батериите. Многу сум задоволна. Штета е што нема повеќе автомобили да се купат.

Hania

www.topshop.pl

15.11.2017

Многу добар избор
Купив 2 сета Magic Tracks за моите ќерки за Божиќ. Склопивме еден дел, баш да видиме како работи.

anitram

www.topshop.sk

14.11.2017

Анитрам
Му ја купивме за роденденот на синот и во неа уживаа и децата и возрасните... Штета што батериите не траат подолго и што не се вклучени во комплетот.

Zudi

www.topshop.sk

13.11.2017

Ева
Го купив производот за мојот син и тој навистина ужива во оваа играчка.

Giulia

www.topshop.sk

12.11.2017

Џулија
Одлична забава за целото семејство

perla

www.topshop.sk

12.11.2017

Маци
Тоа беше одличен подарок за мојот внук. Тој има 2 години но со оваа играчка си игра многу долго, затоа што лентите се виткаат и заоблуваат во секоја форма и правец.

IGOR

www.topshop.sk

12.11.2017

Игор
Многу сум задоволен. Тоа е играчка за деца и за возрасни... Можете да си играте со часови. Тоа е баш како во рекламата... Го препорачувам за секого.

K.ďurajková

www.topshop.sk

02.11.2017

К. Дурајкова
Цело време читам дека лентата не свети, па ја осветлив, и замислете, навистина свети!

1-10 of 31