Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Renew Eucalyptus 6cm Над-душек 7 зони

Photo
Video
Дормео Рињу над-душекот со 7 зони ви нуди идеална поддршка и природна терморегулација. Ова е најудобното решение за спиење со зонска поддршка на телото. Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење.
Над-душек Renew Eucalyptus заедно со ПОДАРОК Aнатомска перница.
Renew Eucalyptus 6cm Над-душек 7 зони
6.990,00 ден.
4.893,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Дормео Рињу над-душекот со 7 зони ви нуди идеална поддршка и природна терморегулација. Ова е најудобното решение за спиење со зонска поддршка на телото. Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Инстант преобразба на секој кревет

Дормео Рињу над-душекот со 7 зони ви нуди идеална поддршка и природна терморегулација. Ова е најудобното решение за спиење со зонска поддршка на телото. Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење.

Можете да го користите на секоја површина

 • дома
 • во викендичка
 • на патување

Мемори пена која целосно се адаптира на формата, тежината и топлината на вашето тело.

Слојот мемори пена дава целосна поддршка на вратот, грбот и главата. Овој материјал го ослободува притисокот и се прилагодува на обликот на вашето тело, нудејќи ви мирен сон во текот на целата ноќ.

7 зони за идеална удобност

Зоните на главата, вратот, лумбалниот дел, нозете и стапалата се дизајнирани за идеална удобност и зголемен проток на воздух преку специјалните канали; зоните на рамената и долниот дел од нозете се направени за да го намалат превртувањето во текот на спиењето.

Профилирани зони за нежна масажа

Благодарение на профилираната површина, вие добивате нежна масажа во текот на спиењето и зголемена циркулација на воздух низ душекот, со што се намалува топлината и влажноста.

Заедно со над-душекот добивате и подарок перница. Јадрото на перницата е направено од мемори пена. Формата е ергономска и во навлаката има Тенцел влакна кои што се природен терморегулатор.

Комбинација на мека мемори пена и Тенцел влакна за терморегулација

Навлаките на над-душекот и на перницата се направени од Тенцел влакна кои се природен терморегулатор. Тие се меки како свила, силни како полиестер, пријатни како лен, топлат како волна и апсорбираат исто како памукот - се што ви е потребно за мирен сон.

Материјал и технички карактеристики:

 • Јадро: мемори пена

Навлака:

 • Горна ткаенина: 70% лиоцел (Тенцел), 30% полиестер
 • Странична ткаенина: 100% полиестер (AirX System)
 • Долна ткаенина: 100% полиестер со нелизгачки точки

Перница:

 • Јадро: мемори пена
 • Навлака: 70% лиоцел (Тенцел), 30% полиестер
 • Внатрешна навлака: 100% полиестер
 • Димензии на перницата: 30x50см, 10/8 см висина
Технички карактеристики
Јадро Високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Висина 6 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 7
Материјал Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горена навлака: 70% lyocell (Tencel®), 30% полиестер; Странична навлака: 100% полиестер (AirX System); Долна страна: 100% нелизгачки полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,95

34 рецензии

1-10 of 34

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

NERIJUS

www.dormeo.lt

13.12.2017

Дормео наддушек
Мноогу добро нешто. Веднаш откако го купив, квалитетот на сонот ми се подобри.

JOLANTA

www.topshop.lt

13.12.2017

Наддушекот е
Совршено!

Pirkėja

www.topshop.lt

07.12.2017

многу ми се допаѓа
Многу свеж наддушек, дава чувство како да спиете на облаци.

Aneta

www.dormeo.pl

28.11.2017

ПРЕПОРАЧУВАМ
Одличен душек, на него спијам повеќе од 1 месец и не чувствувам болка во грбот, плус одлично изгледа.

Rasa

www.dormeo.lt

11.11.2017

4
Пред една недела купив душек, никој не спомена дека со него следува подарок-јорган :(

Aneta

www.dormeo.pl

06.11.2017

ПРЕПОРАЧУВАМ
Многу удобен, исклучително добро изгледа.

Henia

www.dormeo.pl

25.10.2017

7-зонски Renew Eucalyptus наддушек
Фантастичен душек, легнуваш како „врз путер“, многу префинето, удобно...Го препорачувам секому кој се грижи за себе - не чекајте, нарачајте и уживајте.

Polárka

www.dormeo.cz

27.9.2017

Купете го веднаш...
Одличен душек и подароците се одлични!

Milu

www.dormeo.cz

22.9.2017

Renew Eucalyptus 7-зонски наддушек со перница
Со наддушекот се ослободив од болката во колковите, тој е многу удобен, конечно можам да се наспијам, го препорачувам.

Kristýna

www.dormeo.cz

30.8.2017

Како да спијам на облаци
Здраво, јас го купив овој наддушек и морам да кажам дека ова е најдоброто нешто кое некогаш сум го купила. Немам болки во грбот, спијам како бебе и се будам одморена секое утро. Доколку се двоумите дали вреди за парите, одговорот е дефинитивно да. Никогаш не сум спиела подобро. Не верувам во реклами па затоа долго време се мислев, но сега сум многу среќна што ја донесов оваа одлука.

1-10 of 34